Paříž potvrzuje svou pozici jako město s nejvyšším ratingem

Poslední průzkum Anholt-GfK City Brands IndexSM (CBISM) ukazuje, že Paříž si zachovává svou nejsilnější pozici. Počtvrté od zahájení tohoto průzkumu veřejnost považuje Paříž za nejlepší z 50 hodnocených měst. Polepšila si rovněž australská města: Sydney předehnalo New York (na 4. místě) a znovu tak získalo pozici mezi třemi nejlepšími, a Melbourne poskočil na sedmé místo a předběhl tak Amsterdam (8.) a Berlín (10). Zde jsou některá zjištění studie CBISM ze září a října 2017; studie se uskutečňuje jednou za dva roky.

Studie hodnotí moc a přitažlivost každého města a nabízí holistický a detailní pohled založený na šesti klíčových dimenzích:

Známost (mezinárodní postavení a pověst)
Místo (venkovní prostředí a doprava)
Předpoklady (základní požadavky, jako jsou možnosti cenově dostupného ubytování a úroveň občanské vybavenosti)
Lidé (přívětivost, kulturní rozmanitost, jak bezpečně se člověk cítí)
Společenský ruch (co zajímavého lze podnikat)
Potenciál (ekonomické a vzdělávací příležitosti)

CBISM rovněž demonstruje ošidnost spoléhání se pouze na národní značku.  Jak bylo zjištěno v letošní studii Nation Brands IndexSM, řada měst si vede ve srovnání s postavením své země hůře. Berlín slouží jako jasný příklad, neboť se jen tak tak udržel mezi první desítkou nejlépe hodnocených měst. „To může překvapit, když si uvědomíme, že Německo jako země se umístilo v průzkumu Nation Brand Index v roce 2017 na 1. místě a chlubilo se tím, že má ze všech zkoumaných zemí nejvyrovnanější image,“ prohlásil Vadim Volos, senior vice president GfK pro veřejné záležitosti a poradenství. „Naznačuje to, že města nemohou spoléhat pouze na národní značku země, musí rovněž kultivovat svou vlastní jedinečnou image.“

Mezi nejlépe hodnocenými městy mají tendenci převládat západní města a v předešlých letech získávala právě ona ze strany globální veřejnosti lepší hodnocení nežli města východní.

V roce 2017 se štěstí obrátilo a mnohá města bez ohledu na region či stupeň rozvoje si polepšila. Například Tokio patří mezi několik ne-západních měst, jež se se svým hodnocením umístilo v první polovině. Poté, kdy v roce 2013 Tokio v hodnocení pokleslo, podařilo se mu během dvou následujících CBISM studií svou image obnovit a vylepšit. Tokio zaznamenalo v roce 2017 nejvyšší zisk bodů ze všech měst (+1,79) a dotáhlo se na Vancouver na 11. příčce a předběhlo Madrid, Barcelonu, Washington D. C., Toronto a Vídeň.

Pokud jde o města Středního východu a Afriky zařazená do studie CBISM, pak je jediným městem, jež neskončilo na konci seznamu, Dubaj. Dubaj následuje velmi těsně za městy v první polovině (27. místo) s tím, že díky kategoriím „známost“ (15.) a „místo“ (16.) si upevňuje a vylepšuje svou image. Přestože je Dubaj v tomto regionu městem s nejlepší reputací, cenu za největší zlepšení získává Durban (+1,51), který díky tomu předběhl Káhiru.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Kolo stojí desetitisíce. Tak proč ho nemáte pojištěné?

Poradna
První jarní paprsky každoročně vylákají ven i ty, kdo se za sportovce zrovna nepovažují. Ať už na kole trháte rekordy, nebo jste spíše kochací typy, měli byste si být vědomi, že kolo není spojeno jen s příjemnými zážitky, ale také celou řadou rizik. Na většinu z nich myslí pojištění.