Pavel Sedlář jmenován ombudsmanem pro klienty skupiny Moneta

Personálie
Pavel Sedlář, ředitel compliance Moneta Money Bank, byl jmenován ombudsmanem pro klienty společností celé skupiny Moneta. Redakci FAEI.cz o tom informovala ředitelka komunikace banky Zuzana Filipová.
Pavel Sedlář, ředitel compliance Moneta Money Bank, byl jmenován ombudsmanem pro klienty společností celé skupiny Moneta. Foto: Moneta Money Bank

Sedlář vystudoval finance na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Od roku 2002 pracuje v bankovnictví, kde se věnoval zejména kontrolním funkcím v interním auditu, řízení rizik, či obezřetnostnímu dohledu nad tuzemským bankovním sektorem.

Postupně působil v ČSOB, Komerční bance, Hypo stavební spořitelně a následně pak v bankovním dohledu České národní banky. V únoru 2024 nastoupil na pozici ředitele compliance společnosti Moneta Money Bank a je tak odpovědný za zajištění fungování členů skupiny Moneta v souladu s právními požadavky a etickými standardy.

PSALI JSME:
Kateřina Jirásková je po valné hromadě Monety v dozorčí radě banky

Ombudsman pro klienty v bance funguje již od roku 2012. Spolu se svým týmem řeší závažné podněty a opakované stížnosti klientů. Úkolem je jednak zjistit skutečný stav věcí a znovu posoudit předmět sporu, ale zároveň v maximální možné míře zohlednit osobní situaci klienta.

Tým ombudsmana pro klienty se rovněž zabývá řešením podnětů, které jsou členům skupiny Moneta postoupeny Finančním arbitrem nebo Českou národní bankou. Celkem se tým ombudsmana v loňském roce věnoval 209 individuálním případům.

PSALI JSME:
Tomáš Pardubický rezignoval na post v dozorčí radě v Moneta Money Bank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Milan Duda povede marketing Bonami

Po více než šesti letech v CZC přechází Milan Duda do Bonami, aby zde převzal roli marketingového ředitele. Jak společnost sdělila redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz), k jeho klíčovým kompetencím …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.