PBS představila na veletrhu IDET svůj nejnovější proudový motor

Nejnovější proudový motor PBS TJ150, který vyniká skvělým poměrem tahu, hmotnosti a vnějšího průměru, představuje na letošním mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně První brněnská strojírna Velká Bíteš (PBS).
Nejnovější proudový motor PBS TJ150 představuje na letošním mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET v Brně První brněnská strojírna Velká Bíteš. Foto: PBS

Nejnovější a současně nejvýkonnější proudový motor z produkce továrny, který je určen především pro pohon různých typů bezpilotních letounů, zaujal už vloni koncem roku na nejvýznamnějším asijském leteckém veletrhu Airshow China.

„Nejsilnější proudový motor PBS TJ150 je založen na inovacích stávajícího PBS TJ100, kdy jsme náročnými konstrukčními změnami dosáhli vyššího tahu při zachování stejného vnějšího průměru i hmotnosti motoru,“ vysvětlil generální ředitel PBS Milan Macholán.

„Letos v březnu jsme vyrobili devítistý kus proudového motoru PBS TJ100, který dodáváme na světové trhy od roku 2004. Už teď víme, že do konce letošního roku vyrobíme, smontujeme, otestujeme a dodáme konečnému zákazníkovi motor se sériovým číslem 1 000,“ dodal.

Prvním odběratelem PBS TJ100 byl španělský výrobce cvičných terčů, firma INTA. Díky kontinuálnímu inovačnímu procesu a v současné době již více než 20 zákaznickým modifikacím získal své zákazníky postupně ve více než patnácti zemích světa.

Aktuálně PBS připravuje projekty možné budoucí spolupráce s evropskými výrobci obranných technologií. „V současnosti spolupracujeme se švédskou státní institucí FMV, které jsme dodali za účelem testování naše proudové motory. Pokud vše dobře dopadne, budou využity ve švédských bezpilotních systémech“ prozradil Macholán ke spolupráci se Švédskem, které je partnerskou zemí letošního veletrhu IDET.

PSALI JSME:
Nový český proudový letoun prvně ve vzduchu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB