PBS Velká Bíteš posílila o Karla Dobrovolného a Oldřicha Kučeru

Personálie
Významná česká strojírenská společnost PBS Group, která dodává své produkty do více než 40 zemí světa a zaměstnává přibližně 800 zaměstnanců, obsadila dvě významné vedoucí pozice ve výrobě své dceřiné společnosti PBS Velká Bíteš. Na pozici ředitele Divize přesného lití zde nastoupil Karel Dobrovolný a výrobním ředitelem Divize letecké techniky se stal Oldřich Kučera.
Karel Dobrovolný ve společnosti PBS Velká Bíteš nově odpovídá za komplexní řízení a rozvoj Divize přesného lití s více než stovkou zaměstnanců. Foto: PBS Group

Firma o tom informovala redakci FAEI.cz s tím, že tak úspěšné obsazuje dvě klíčové pozice v souladu s naplňováním jejího letošního závazku znásobit produkci a posílit pozici na trhu, zejména v segmentu leteckých pohonných jednotek.

Karel Dobrovolný přišel na pozici ředitele divize ze společnosti Brembo Czech – brzdové systémy, kde působil jako technologický manažer. Zkušenosti má také z více než dvacetiletého působení v několika dalších mezinárodních společnostech, například ve skupině Bekaert, konkrétně v závodech Zwevegem (Belgie), Bohumín a Hlohovec. Pracoval rovněž pro společnosti ŽDB nebo Viadrus.

V těchto firmách působil na významných technických či provozních pozicích. Dobrovolný vystudoval Vysokou školu Báňskou – Technickou Univerzitu Ostrava, Fakultu metalurgie a materiálového inženýrství. Ve společnosti PBS Velká Bíteš Dobrovolný nově odpovídá za komplexní řízení a rozvoj Divize přesného lití s více než stovkou zaměstnanců.

Oldřich Kučera nový ředitel výroby Divize letecké techniky. Foto: PBS Group

Oldřich Kučera nastoupil do PBS Velká Bíteš po téměř dvacetileté zkušenosti z vedoucích pozic, které zastával v provozu společnosti Cooper-Standard Automotive Česká republika. Zde postupně pracoval jako Launch Project Engineer, Senior Product Engineer a Product Leader. Devět let působil také na vedoucí pozici Manažer výroby.

V PBS Velká Bíteš zastává pozici ředitele výroby Divize letecké techniky, obchodně i provozně klíčové divize celé společnosti. Jeho úkolem je především zvyšování efektivity výroby, její kvality a propustnosti. Odpovědnost bude mít za více než 200 zaměstnanců napříč výrobou, montáží, plánováním, procesním inženýringem nebo kooperací.

PBS Group je celosvětově uznávanou strojírenskou značkou s více než dvousetletou historií. Společnost se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu turbínových motorů, pomocných energetických jednotek a klimatizačních systémů určených pro bezpilotní letecké prostředky, střední vrtulníky a letouny. Rovněž vyvíjí a vyrábí kryogenní zařízení pro zkapalňování plynu.

PSALI JSME:
PBS představila na veletrhu IDET svůj nejnovější proudový motor

Zavřít reklamu ×
  1. Tak kvůli těmto dvěma exotum pracovnici hromadně utíkají, aspoň že se umí poplácat po rameni.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB