PBS Velká Bíteš posílila o Karla Dobrovolného a Oldřicha Kučeru

Významná česká strojírenská společnost PBS Group, která dodává své produkty do více než 40 zemí světa a zaměstnává přibližně 800 zaměstnanců, obsadila dvě významné vedoucí pozice ve výrobě své dceřiné společnosti PBS Velká Bíteš. Na pozici ředitele Divize přesného lití zde nastoupil Karel Dobrovolný a výrobním ředitelem Divize letecké techniky se stal Oldřich Kučera.
Karel Dobrovolný ve společnosti PBS Velká Bíteš nově odpovídá za komplexní řízení a rozvoj Divize přesného lití s více než stovkou zaměstnanců. Foto: PBS Group

Firma o tom informovala redakci FAEI.cz s tím, že tak úspěšné obsazuje dvě klíčové pozice v souladu s naplňováním jejího letošního závazku znásobit produkci a posílit pozici na trhu, zejména v segmentu leteckých pohonných jednotek.

Karel Dobrovolný přišel na pozici ředitele divize ze společnosti Brembo Czech – brzdové systémy, kde působil jako technologický manažer. Zkušenosti má také z více než dvacetiletého působení v několika dalších mezinárodních společnostech, například ve skupině Bekaert, konkrétně v závodech Zwevegem (Belgie), Bohumín a Hlohovec. Pracoval rovněž pro společnosti ŽDB nebo Viadrus.

V těchto firmách působil na významných technických či provozních pozicích. Dobrovolný vystudoval Vysokou školu Báňskou – Technickou Univerzitu Ostrava, Fakultu metalurgie a materiálového inženýrství. Ve společnosti PBS Velká Bíteš Dobrovolný nově odpovídá za komplexní řízení a rozvoj Divize přesného lití s více než stovkou zaměstnanců.

Oldřich Kučera nový ředitel výroby Divize letecké techniky. Foto: PBS Group

Oldřich Kučera nastoupil do PBS Velká Bíteš po téměř dvacetileté zkušenosti z vedoucích pozic, které zastával v provozu společnosti Cooper-Standard Automotive Česká republika. Zde postupně pracoval jako Launch Project Engineer, Senior Product Engineer a Product Leader. Devět let působil také na vedoucí pozici Manažer výroby.

V PBS Velká Bíteš zastává pozici ředitele výroby Divize letecké techniky, obchodně i provozně klíčové divize celé společnosti. Jeho úkolem je především zvyšování efektivity výroby, její kvality a propustnosti. Odpovědnost bude mít za více než 200 zaměstnanců napříč výrobou, montáží, plánováním, procesním inženýringem nebo kooperací.

PBS Group je celosvětově uznávanou strojírenskou značkou s více než dvousetletou historií. Společnost se specializuje na výzkum, vývoj a výrobu turbínových motorů, pomocných energetických jednotek a klimatizačních systémů určených pro bezpilotní letecké prostředky, střední vrtulníky a letouny. Rovněž vyvíjí a vyrábí kryogenní zařízení pro zkapalňování plynu.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 2
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Do Dominik

    Tak kvůli těmto dvěma exotum pracovnici hromadně utíkají, aspoň že se umí poplácat po rameni.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB