Petr Fiala zvolen předsedou Asociace factoringových společností ČR

Personálie
Na volební valné hromadě členů Asociace factoringových společností ČR byl novým předsedou na funkční období dvou let s platností od 1. 5. 2023 zvolen Petr Fiala, ředitel divize exportního, obchodního financování a factoringu tuzemské Raiffeisenbank. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.
Petr Fiala byl zvolen předsedou Asociace factoringových společností ČR. Foto: Raiffeisenbank

„Zájem o factoring v České republice se zvýšil v roce 2022 o více než 20 procent a ve dvouletém srovnání dokonce o více než 50 procent. Zatímco v roce 2020 postoupily domácí firmy společnostem sdruženým v AFS pohledávky v objemu 184 miliard korun, v roce 2022 už to bylo 286 miliard korun,“ uvedl Petr Fiala.

Členy Asociace factoringových společností ČR jsou přední české firmy poskytující odkup pohledávek z podnikatelské činnosti – Raiffeisenbank, Factoring KB, ČSOB Factoring, Factoring České spořitelny, UniCredit Factoring a Bibby Financial Services a dále pak komerční pojišťovny Atradius, Coface, Credendo a Allianz Trade.

PSALI JSME:
Jana Hanušová obhájila post předsedkyně ČLFA

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).