Jana Hanušová obhájila post předsedkyně ČLFA

Personálie
Po necelých dvou letech volila členská schůze České leasingové a finanční asociace (ČLFA) nové představenstvo. Post předsedkyně obhájila na další funkční období Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX, informovala asociace v tiskové zprávě.
Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX, obhájila post předsedkyně České leasingové a finanční asociace na další funkční období. Foto: ČLFA

Letos devětačtyřicetiletá Hanušová, kterou loni časopis Forbes zařadil na 33. příčku žebříčku nejvlivnějších žen Česka, je od roku 2015 jednatelkou a generální ředitelkou společnosti ESSOX v České republice a na Slovensku, která spadá do skupiny Komerční banky.

Do ní nastoupila v roce 1999 a kromě angažmá marketingové ředitelky Rusfinance Bank ve skupině působí po celou svoji kariéru. Od srpna 2021 je předsedkyní České leasingové a finanční asociace, jejíž členové reprezentují 80 procent objemu nebankovního financování v Česku. Hanušová je zároveň zakladatelka projektu Společně bezpečně a členka správní rady slovenské Dětské dopravní nadace.

PSALI JSME:
Topolová je šéfkou v byznysu s ojetinami už deset let. Firma za tu dobu ztrojnásobila obrat

Hanušová se vedle vedení Essoxu věnuje i evropské legislativě v oblasti spotřebitelského financování a jejím dopadům na trh českého spotřebitelského financování. Od listopadu 2021 je v představenstvu evropské asociace Eurofinas, která na celoevropské úrovni zastupuje 490 finančních institucí, jež mají v portfoliu financování v objemu 1,1 bilionu eur.

„Jsem ráda, že mohu spolu s kolegy i v dalším funkčním období představenstva pokračovat v rozpracovaných aktivitách České leasingové a finanční asociace. V uplynulých dvou letech se nám podařilo upevnit renomé ČLFA na národní i mezinárodní úrovni,“ uvedla Hanušová ke svému znovuzvolení.

PSALI JSME:
„Udělali jsme velký skok. Život se do starých kolejí nikdy nevrátí,“ říká Magdalena Souček

„Nyní nás čekají další milníky ve schvalování evropské směrnice o spotřebitelském úvěru i dalších zákonných norem. Budeme usilovat o větší podporu při pořízení vozidel s novými ekologickými pohony a usilovat o zajištění dostupnosti jejich financování. Je před námi skutečně hodně práce,“ dodala.

Své pozice v představenstvu ČLFA obhájili také místopředsedové Karel Nováček (Factoring České spořitelny) a Josef Vajsejtl (ČSOB Leasing). Členy představenstva byli opět zvoleni Pavel Fořt (ALD Automotive), Luděk Jírů (Home Credit), Josef Langmayer (Raiffeisen-Leasing) a Jakub Stárek (UniCredit Leasing).

PSALI JSME:
Barbara Řimánková členkou představenstva ČSOB Leasing. Jindřich Horák šéfem Working Capital Finance

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Milan Duda povede marketing Bonami

Po více než šesti letech v CZC přechází Milan Duda do Bonami, aby zde převzal roli marketingového ředitele. Jak společnost sdělila redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz), k jeho klíčovým kompetencím …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB