Pila Javořice otevřela testovací centrum pro zaměstnance. Do budoucna chce i očkovat

Pila Javořice, třetí největší zpracovatel dřeva v ČR, zahájila testování zaměstnanců na virus covid-19 přímo v testovacím centru uvnitř firmy. „Po dohodě se závodní lékařkou testujeme přímo u nás v ordinaci, kterou jsme vybudovali již dříve a vytvořili z ní vlastní centrum pro antigenní testování,“ uvedl předseda představenstva pily Javořice Jan Vařeka. Testování se bude týkat všech zaměstnanců a opakovat se bude v týdenních intervalech.
Pila Javořice otevřela testovací centrum pro zaměstnance. Ilustrační foto: Pila Javořice

Vedení společnosti se pro testování ve vlastních prostorách rozhodlo, aby ještě účinněji chránilo své zaměstnance. Dosud pila testovala zaměstnance ve spolupráci s externí firmou.

„Po zhruba měsíci a půl jsme si ověřili, že antigenní test s covid pozitivním výsledkem byl následně potvrzen i PCR testem, to už byl ale náš zaměstnanec doma v karanténě a nemohl nakazit nikoho dalšího. Samozřejmě u nás dlouhodobě platí všechna opatření – roušky, desinfekce, ozonizace a podobně, přesto ale riziko nákazy nelze úplně eliminovat. Chceme tedy intenzivně testovat a to tak, aby to pro lidi bylo co nejméně zatěžující,“ vysvětlil Vařeka.

Pilu nelze vzhledem k charakteru výroby zastavovat, rozdělovat plexiskly nebo jinak členit. Jedno pracoviště se bez druhého neobejde a výpadek jedné části provozu by nutně zastavil celý podnik. Firma navíc pracuje ve vícesměnném provozu, aby uspokojila velkou poptávku po řezivu.

Roli hraje i fakt, že chce udržet v chodu supermoderní linku. Minulý rok do ní pila investovala celkem 400 milionů korun a zprovozňovala ji za ztížených podmínek, kdy musela kvůli pandemii a zavřeným hranicím čekat na techniky německého dodavatele.

Nové testovací centrum ve společnosti Javořice ve Ptení by mohlo v budoucnu fungovat i jako zázemí pro očkování. „Jakmile to půjde, chtěli bychom i vakcinovat. Uvažujeme o tom, že tuto službu bychom pak poskytovali nejen zaměstnancům a jejich rodinám ale i lidem z okolí,“ doplnil předseda představenstva Vařeka.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru