Pivo za záchranu dvouleté holčičky věnuje hrdina z Chrudimi na dobročinnost

Zhruba před měsícem se v Chrudimi odehrálo drama, bohudík se šťastným koncem. V místní řece Chrudimka se topilo dvouleté dítě. Pan Petr Jirout, který zrovna procházel kolem, neváhal a skočil z téměř pětimetrové výšky do mělké vody, aby batole zachránil. Rodinný pivovar Bernard zachránce za tento skutek odměnil Bernardovou cenou, ke které oceněný dostává také pivo na rok zdarma.
Rodinný pivovar Bernard odměnil Petra Jirouta, hrdinu z Chrudimi, který před měsícem zachránil před utonutím dvouletou holčičku. Foto: Pivovar Bernard

Kromě certifikátu se jménem držitele Bernardovy ceny a ocenění v podobě symbolického zlatého srdce zachránce dostal pivo v množství, které odpovídá průměrné roční spotřebě na jednoho obyvatele ČR, což je aktuálně 130 litrů. „Hrdina si ale pivo nechce nechat pro sebe, hodlá jej prodat a výtěžek předat charitativní organizaci,“ informoval redakci FAEI.cz tiskový mluvčí pivovaru Radek Tulis.

„Bernardovu cenu společně propijeme 14. a 15. října u nás v restauraci a celou částku věnujeme na charitativní účely,“ plánuje Petr Jirout, který shodou okolností v Chrudimi provozuje restauraci Růžek na Mlýně. Podle něj sami účastníci této akce určí, jaká charitativní organizace nebo aktivita bude získanými penězi podpořena.

Zachránce dostal certifikát se svým jménem, coby držitele Bernardovy ceny, a ocenění v podobě symbolického zlatého srdce. Foto: Pivovar Bernard

Poslední srpnový pátek šel pan Jirout zrovna přes most řeky Chrudimky se svým synem krmit kachny, když si všiml topící se holčičky. Zastavil projíždějící vůz a houkl na řidiče: „Pohlídejte mi kluka a zavolejte záchranku!“. Pak si sundal boty a ze zhruba pětimetrové výšky skočil do mělké vody, aby zachránil topící se zhruba dvouleté dítě, které do řeky vypadlo z okna přilehlého domu.

Petr Jirout před měsícem pro Novinky.cz uvedl, že ani na vteřinu nemyslel na to, že by seskok do vody mohl být nebezpečný. „To je instinkt každého člověka, zachránit dítě,“ řekl. „Kdo volal záchranku, ani nevím. Asi ten pán. Holčička je prý v pořádku, a to je nejdůležitější,“ dodal. Záchranáři holčičku ve vážném stavu po tonutí transportovali při vědomí na urgentní příjem do nemocnice v Hradci Králové.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB