Pivovar Bernard se omlouvá. Z prodeje stáhl jednu šarži piva

Rodinný pivovar Bernard stáhl z prodeje jednu šarži své lahvové kvasnicové jedenáctky. Zareagoval tak na test Televize Seznam, který poukázal na přítomnost mykotoxinů v pivu. Redakci FAEI.cz o tom informoval tiskový mluvčí pivovaru Radek Tulis s tím, že firma se omlouvá jak zákazníkům, tak obchodním partnerům.
Číslo šarže, kterou pivovar stáhl z prodeje, je uvedeno na zadní etiketě lahve. Reprofoto: pivnici.cz

Pivovar podle něj nechal prověřit v nezávislých laboratořích jak vzorky dotčené šarže, tak další druhy svých piv stáčených ve stejném období.

„Výsledky testů by měly být k dispozici do dvou týdnů, podle nich zvolíme další postup k maximální možné eliminaci podobných rizik,“ říká mluvčí.

Přítomnost mykotoxinů v naměřeném množství nepředstavuje v přiměřené míře konzumace piva negativní vliv na zdraví konzumentů, nicméně jde hodnoty, které jsou pro vysoké standardy piva Bernard nepřijatelné, jak vysvětlil Radek Tulis.

„Piva Bernard dlouhodobě vykazují vynikající výsledky v mnoha ohledech. Stejný test naše pivo před třemi lety vyhrálo, proto je pro nás výsledek aktuálního testu nepříjemným překvapením. Jsme přesvědčeni, že jde o ojedinělý výkyv ve stabilně kvalitní produkci pivovaru,“ uvedl včera spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard, s tím, že množství piva staženého z prodeje představuje 0,037 % ročního výstavu.

V případě, že někdo ze zákazníků bude chtít pivo vyměnit, může kontaktovat pivovar na e-mailové adrese [email protected]. Číslo šarže, kterou pivovar stáhl z prodeje, je uvedeno na zadní etiketě lahve: 6.10.20-HH:MM-L:T14.

PSALI JSME:
Sklo, plast, plechovka, nebo sud. Který obal je pro pivo nejlepší?

Zavřít reklamu ×
 1. Neměli jste ale na to zvýšení množství mykotoxinu přijít sami, vlastní kontrolní činností?

 2. Hezky to vyřešil.. Omluvil se, pivo stáhl z prodeje, každý může do pivovaru napsat a pivo vrátit.. Každý dělá chyby, pan Bernard se alespoň netváří, že ne..

 3. Hezky to vyřešil, špatnou šarži stáhl z prodeje, každý může do pivovaru napsal a pivo vrátit.. Každý dělá chyby, pan Bernard se alespoň netváří, že on ne..

 4. Frajeři a klobouk dolů. Ukázkový přístup k zákazníkům! Já jako pivař znám velice dobře pivo Bernard a zodpovědně tady prohlašuji, že je to vůbec nejlepší pivo na našem trhu z velkých pivovarů. O minipivovarech tady není prostor psát. Předražená jedenáctka z Plzně Bernardovi nesahá ani po kotníky. Škoda, že tady není prostor napsat, co je to vlastně za pivo z té Plzně.

  • Nechápu,jak jim to laboratorní testy neukáží při výstupu šarže. Naženou lidem do těla sajrajt a holt omluva to spraví je to k smíchu.

   • Tady je jasné pochybení buď záměrné nebo ne.Přišlo se na to,tak to stahují..Teď už je jen může trápit jen ta negativní reklama,ale dobře jim tak.

 5. Podobné kauza byla před nějakou dobou s pivovarem Svijany a ten zatloukal a reagoval vyhrožováním. To jen tak pro porovnání. Za mě palec nahoru.

 6. Bernard patří k nejlepším pivům na trhu. Kdo to zná,tak ví o co jde.Ostatním je zbytečné to vysvětlovat.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Spotřebitel

Pozor: Tento text škodí Vašemu zdraví!

Varování ohledně zdravotních rizik plynoucích z kouření se na krabičkách cigaret objevují od sedmdesátých let minulého století. Je jen otázkou času, než se s podobnými varováními budeme setkávat i u dalších výrobků.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Když si sousedi nadávají přes plot

Poradna
Zažil jsem loni na chalupě nepříjemnou příhodu. Vystupoval jsem z bazénu a všiml si, že ze zhruba pěti metrů na mě zírá vlčák. Nebo dokonce vlk, co já vím, protože v setině jsem byl zase ve vodě. A tam jsem strávil dobrou půlhodinku, než se zvídavé psisko začalo nudit a odkráčelo zpátky k sousedům.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru