Pojištění právní ochrany? Třetina Čechů neví, co to znamená

Průzkum
Třetina Čechů neví, co znamená pojištění právní ochrany. Ukázal to výzkum, který pro D.A.S. pojišťovnu právní ochrany, zpracovala společnost IPSOS na reprezentativním vzorku 1050 respondentů. Na druhé straně z průzkumu vyšlo najevo, že o pojištění právní ochrany slyšelo již sedm z deseti respondentů, dosud ho však využívaly pouhá čtyři procenta populace.
Třetina Čechů neví, co znamená pojištění právní ochrany. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Jak vlastně pojištění právní ochrany funguje? Princip této služby je jednoduchý. „V praxi to znamená, že máte nonstop právníka na telefonu, a pojišťovna za vás – dle objednaného rozsahu služeb – převezme náklady sporu,“ popisuje Jitka Chizzola, ředitelka D.A.S. pojišťovny právní ochrany, která je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu v České republice.

Sjednáním právní ochrany si zabezpečíte právní poradenství a platby za advokáta, soudní řízení, zpracování znaleckých posudků či služby tlumočníka. „V případě tohoto typu pojištění běžní občané nejčastěji využívají právní poradenství, zastupování ve věcech náhrady újmy dopravních nehod, přestupcích a trestných činech z dopravních nehod a velmi často řešíme i sousedské a pracovněprávní spory,“ doplňuje Chizzola.

Podle průzkumu lidé, kteří o pojištění právní ochrany slyšeli (51 %), zároveň z velké části projevují i zájem o pořízení této služby (47,5 %). Více o pořízení tohoto pojištění uvažují muži (51 %), než ženy (43,8 %). Více než třetina obyvatel (34 %) České republiky by se častěji pouštěla do právních sporů, respektive nenechala by si líbit způsobené křivdy, pokud by měla pojištění právní ochrany. „Bez zásahu právníků zpravidla lidé vymohou maximálně polovinu z toho, na co mají ze zákona nárok,“ dodává Jitka Chizzola.

PSALI JSME:
Soudit se v Česku je už tak složité, že se práva nedočkáte

×
 1. Paní ředitelka Chizolla umí pěkně mluvit, zřejmě není plně v obraze.
  Jsem jejich klientka několik roků, protože jsem starší, žiju sama a občas jsem si v novém bydlišti nevěděla sama rady, jak se nejlépe ubránit útokům některých závistivých starousedlíků proti mně, “náplavě”. Bylo toho zlého už na mne nějak nezvykle moc, tak jsem se nechala zlákat na jejich pomoc za 350Kč měsíčně. Ano, za jedinou pomoc – jedno zastoupení jsem jim velmi vděčna, přesto že jsem se toho musela skutečě velmi dlouho doslova doprošovat. Chci prodat domek a ze zdejšího prostředí se radši odstěhovat. Ptala jsem se jich, jestli, v čem a jak by mi mohli při prodeji pomoci.
  A teď místo nějak pomoci začal kolotoč neskutečných, nepochopitelných zmatků, dokonce mne nařkli, že jim dlužím peníze!!!V životě jsem nikou nic nedlužila a měsíční paušál jim z mého účtu chodí automaticky. Místo pomoci jsem musela napravovat spousty jejich kancelářských zmatků a smyšlenek – také kolem mého pojištění, mého trv.pobytu, zmíněného dluhu a do toho mi právník, zřejmě pověřený mi odpovědět ohledně prodeje RD 2 mnoho týdnů!! nebyl schopen sdělit rozumné slovo, přestože jsem to pořád urgovala. Nakonec jsem ho žádala, ať moji věc tedy předá někomu jinému, že čas běží, za chvíli bude nejvhodnější čas k prodeji promarněný naším vzájemným zbytečným, jalovým emailováním a přijdu k následující újmě: budu muset od dcery, kde už jsem byla k trvalému pobytu i přehlášená, dojíždět 130km do domku topit, ohlídat, a přitom už bych ve svém věku a potřebovala klid. Že koncem listopadu zájem lidí o nějaké kupování RD opadne, před vánoci má každý myšlenky úplně jinde.. Což se samozřejmě už i stalo. Místo kýženého klidu v důchodu, po mnoha poctivě, bez neschopenek odpracovaných letech,vlastně žiji a platím na dvou místech, pendluji 130km jedna jízda, inzerování jsem musela do jarní sezóny přerušit, a DAS klidně dělá MRTVÉHO BROUKA. Žádala jsem nadřízeného toho neschopného Mgr.”právníka” o pomoc, kdosi divný se mi po několika dnech!! konečně ozval, ale neměla jsem pocit, že takovým způsobem jedná právník, dokonce jejich nadřízený. Spíš se obrany toho lempla uja, kdo byl zrovna po ruce a zahrál špatné divadlo.
  Na paní ředitelku, která se o DAS umí veřejně tak pěkně vyjadřovat, prý kontakt neseženu, ona ani nic takového prý řešit nebude. Takže mi DAS – místo placené pomoci – pořádně hraje na nervy, ničí zdraví, obírá mne o čas, klid a o peníze. Mne, svého POCTIVĚ, ŘÁDNĚ A VČAS PLATÍCÍHO KLIENTA.
  A jestli si někdo náhodou myslí, že někoho, z koho mají své jisté měsíční peníze jen tak “propustí”, na svobodu, tak to ani náhodou. Nejpozději 6 neděl před výročím uzavření smlouvy se jim musí oznámit, že člověk s nimi chce skončit. I kdyby chtěl a oznámil to dřív, nemá šanci, musí platit za všecky měsíce až do “výročí”, i když je kvůli své averzi kvůli takovým jejich službám, podle nich”POMOCI” a zachování si zdraví už nikdy nemíní kontaktovat. Také jsem si stěžovala v ČAK, 3 měsíce a žádná odpověď. Najdu si tedy a zaplatím si právníka sama a s jeho pomocí svůj poslední životní úkol zdárně, i bez zlodějské nemorální pojišťovny D.A.S., splním. Nejsem sama, kdo má podobné zkušenosti s těmito šmejdy. Nejsem zvyklá psát anonymně, za vším jsem si vždycky stála. Mají tu moji adresu, můžou si mne klidně zjistit. Až svůj si svůj úkol – prodej RD v klidu bez nich splním, právníka si najdu a si sama zaplatím, pak se RÁDA připravím s nimi o kus zdraví a klidu a budu žádat za ten podraz satisfakci. Třeba pak paní ředitelka Chizolla pro získávání dalších nezasloužených peněz něco vymyslí chytřejšího.
  Jestli tento průzkum není další podraz na lidi a moje sdělení se dostane na patřičná místa, budu jen ráda. Spíš si myslím, že se to smete do koše.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru