Pojišťovací skupina Uniqa znovu získala rating „A-“ se stabilním výhledem

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s (S&P) těsně před loňskými vánočními svátky potvrdila koncernu Uniqa Insurance Group rating znovu na úrovni „A-“ se stabilním výhledem. Redakci o tom informovala Eva Svobodová, tisková mluvčí tuzemské Uniqa pojišťovny, která je součástí rakouské skupiny Uniqa.
Pojišťovací skupina Uniqa znovu získala rating „A-“ se stabilním výhledem. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pozitivní roli v opětovném udělení tohoto stupně ratingu sehrály pro hodnocení S&P zejména silná pozice značky na domovském rakouském trhu, a dále v regionu střední a východní Evropy včetně Ruska, největší tržní podíl v soukromém zdravotním pojištění v Rakousku, a rovněž „excelentní“ kapitálová vybavenost pojišťovací skupiny podle kapitálového modelu S&P Global Ratings.

Obchodní rizikový profil (tzv. Business Risk Profile, pozn. red.) skupiny Uniqa hodnotí S&P i nadále jako silný a zdůrazňuje přitom jak sílu rakouské UNIQA, tak i dobrou pozici značky v regionu středoevropském a východoevropském regionu (CEE). Ta byla ještě vylepšena akvizicí společností AXA v regionu střední Evropy (Česko, Slovensko, Polsko).

Agentura S&P vychází z toho, že koncern na základě své konkurenční síly, dobře etablovaných obchodních kapacit a diverzifikovaného portfolia produktů a služeb v nadcházejících letech úspěšně potvrdí svůj růst, a to i přes nelehké rámcové podmínky způsobené koronavirovou pandemií a slabou konjunkturu.

Také finanční profil skupiny Uniqa Insurance Group (tzv. Financial Risk Profile, pozn. red.) oceňuje S&P jako nadále silný. Ratingová agentura vyzdvihla zejména solidní kapitálovou výbavu, která zůstává podle kapitálového modelu S&P i po akvizici společností AXA nadále na vynikající úrovni „AAA“.

PSALI JSME:
Uniqa může převzít středoevropské společnosti AXA

Solidní rizikový profil Uniqa profituje ze širokého rozkročení mezi odvětvími, diverzifikovaného a stabilního investičního portfolia a konzervativní strategie s ohledem na pevné zajištění rizik. Podle názoru S&P se řídí Uniqa důslednou investiční strategií, což se zrcadlí v tom, že kapitálové vklady v průměru vykazují kreditní rating „A“.

Likviditu koncernu Uniqa hodnotí ratingová agentura S&P podle vlastních měřítek jako mimořádnou a očekává proto, že skupina je schopna ustát i její velmi silné zatížení. Celkově vychází ratingová agentura S&P z toho, že situace Uniqa v oblasti kapitálu a výnosů zůstane přinejmenším v nadcházejících dvou letech na velmi dobré úrovni.

PSALI JSME:
Dokončeno. Uniqa převzala společnosti pojišťovny AXA na trzích střední a východní Evropy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru