Polovina Čechů by naspořené peníze investovala do rekonstrukce

Bydlení je pro Čechy tématem číslo jedna. Jak vyplynulo z výsledků průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu, téměř půlka respondentů, která má vlastní stavební spoření, by si z našetřených peněz zaplatila rekonstrukci svého bytu či domu. Další čtvrtina by pak investovala rovnou do koupě nové nemovitosti.

V závislosti na doporučeních České národní banky je nutné, aby lidé měli našetřeno, pokud si chtějí půjčit na pořízení vlastní nemovitosti. A přesně na tomto principu fungují stavební spořitelny, které jsou ideální volbou pro všechny, kteří zrovna řeší své bydlení,“ říká Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Téměř polovina dotázaných (47 %) by zrekonstruovala svůj byt či dům a 24 % by částku použilo jako základ pro koupi nové nemovitosti. Většina Čechů považuje za přirozené bydlet ve vlastním, bydlení v podnájmu je pro velkou část z nich pouze přechodné řešení na omezenou dobu. Aby si ale lidé mohli dovolit koupit vlastní byt či dům, je důležité začít včas šetřit. Ideálním způsobem může být právě stavební spoření,“ uzavírá Molnárová.

Stavební spoření je v tuzemsku všeobecně vnímáno pozitivně a těší se velké oblibě. V současné době ho má založenoměř každý druhý Čech. Pro celých 79 % z nich představuje jeden z hlavních benefitů skutečnost, že jim stavebko usnadní pořízení vlastního bydlení. 89 % lidí také oceňuje státní příspěvek, jehož výše může být až 2 000 korun ročně.

Každý, kdo už stavebko má, by neměl zapomenout na to, aby včas vložil peníze na účet stavebního spoření a nepřipravil se tak o státní podporu za tento rok. Pro získání její maximální výše by měl vložit alespoň 20 000 korun. Klienti by to měli stihnout ještě před vánočními svátky, ideálně do 19. prosince 2018.

Zdroj dat: NMS Market Research, vzorek 1 000 respondentů.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

O kolik zdražil řízek, guláš nebo smažák. Velké srovnání cen

Analýza
Restauracemi se v úvodu roku prohnala vlna skokového zdražování způsobená zvýšením DPH. Navzdory klesající inflaci jsou březnové ceny v průměru o osm procent vyšší než před rokem. O kolik ale za posledních pět let zdražila běžná jídla, jako je svíčková, řízek nebo guláš? Společnost Dotykačka poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) detailní údaje o růstu cen vybraných pokrmů.