Poradenské firmy Apogeo a BDO hlásí důležité personální změny

Dosavadního ředitele Specializovaného finančního úřadu získala v lednu do svého daňového týmu poradenská skupina Apogeo. Na uvolněnou pozici Tax Policy & Controversy Manager nastupuje Martin Bortlík. Společnost BDO informovala, že má nového řídícího partnera – Miroslava Jandečku. Změna je součástí sloučení se společností Moore Stephens. Původní účetní, mzdová, daňová, poradenská a znalecká část BDO již není součástí BDO Česká republika.
Martin Bortlík (40) vystudoval obor Daně a finance na Masarykově Univerzitě v Brně. FOTO: Apogeo

Miroslav Jandečka získal v posledních 25 letech rozsáhlé zkušenosti nejen v oboru firemních financí, ale také ve vedení a rozvoji poradenské firmy. Pod jeho vedením se poradenská společnost Moore Stephens v Česku rozrostla na síť s více než 250 odborníky. Jandečka má také hluboké znalosti v oblasti mezinárodního zdanění právnických osob, přeshraničních fúzí a akvizic, složitých obchodních strategií a transakcí.

Miroslav Jandečka. Foto: BDO Česká republika

Jmenování Miroslava Jandečky je součástí změny struktury, kterou BDO Česká republika prochází. Loni v říjnu společnost oznámila sloučení svých stávajících auditorských a poradenských divizí se společností Moore Stephens. Dosavadní řídící partner Petr Slavíček se přesunul do pozice předsedy představenstva, kde se bude mj. věnovat oblasti finančního auditu.

Sjednocením a začleněním různých služeb do jedné společnosti usiluje BDO o to, aby se stala silnou a stabilní firmou poskytující širokou škálu odborných znalostí. Vysoce profesionální tým čítá více než 400 odborníků, mezi nimiž je 35 certifikovaných daňových poradců a přes 20 certifikovaných auditorů. V kombinaci se silným zastoupením v regionech BDO zaručuje klientům profesionální poradenství napříč Českou republikou.

Další odborník z ministerstva financí

První významnou personální akvizicí odborníka ze státní správy byl pro skupinu Apogeo v roce 2016 příchod bývalého ředitele finanční správy Jiřího Žežulky, který se vloni stal partnerem skupiny. Martin Bortlík, který přichází z pozice ředitele Specializovaného finančního úřadu, bude mít v Apogeu na starost oblast daňové politiky a řešení daňových sporů. Jeho specializací je poradenství v oblasti daňové kontroly a daně z přidané hodnoty.

Bortlík působil 15 let ve finanční správě a většinu svého pracovního života se věnoval problematice DPH. Od roku 2015 zastával klíčové manažerské pozice na Specializovaném finančním úřadu, který se zabývá správou společností s obratem nad dvě miliardy Kč. Je zároveň odborníkem na Transfer Pricing, tedy problematiku převodních cen transakcí uskutečněných mezi spojenými osobami.

„Podařilo se nám získat do týmu odborníka, který má bohaté zkušenosti s problematikou velkých společností,“ sdělil portálu FAEI.cz uvedl většinový vlastník skupiny Apogeo Josef Jaroš. „Být konkurenceschopní – například vedle globálních korporací – znamená nabízet klientům opravdu vysokou přidanou hodnotu, třeba v podobě dokonalé znalosti domácího prostředí. Lidé s osobní zkušeností tohoto druhu jsou v tom samozřejmě přínosem,“ odpověděl na dotaz, za jak velkou konkurenční výhodu považuje to, že ve skupině pracují špičkoví exzaměstnanci ministerstva financí.

PSALI JSME:
Poradenská společnost PwC představila nové directory, Petr Kincl jmenován Associate Partnerem PwC Legal

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru