PPL rozveze 10 tisíc zásilek s Učebnicemi pro Ukrajinu

Dne 1. června 2022 se balíkový přepravce PPL CZ zapojil do společného projektu Nadace PPF, Nadace The Kellner Family Foundation a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – Učebnice pro Ukrajinu. PPL bezplatně zajistí dodání 10 tisíc zásilek učebnic.
Foto: PPL

K dispozici bude bezmála 220 tisíc kusů učebních materiálů a bezplatně si je mohou objednat přes portál UcebniceProUkrajinu.cz všechny školy a vzdělávací instituce, které o ně budou mít zájem, stejně tak i jednotlivci. Dostupné budou učebnice pro 1. a 2. stupeň základních škol, pro střední školy, didaktické materiály pro učitele, učebnice češtiny pro dospělé a ilustrovaný česko-ukrajinský slovník.

Učebnice pro Ukrajinu financuje skupina PPF s cílem pomoci při vzdělávání a začlenění ukrajinských dětí do českých škol. Díky zapojení dalších partnerů negeneruje projekt žádné realizační náklady a všechny prostředky tak mohou být využity na nákup vzdělávacích materiálů.

„V PPL dlouhodobě podporujeme v rámci našich dobročinných aktivit děti a mládež, tedy naši budoucí generaci. Nyní se v České republice nacházejí i děti, které sem dovedla momentální situace na Ukrajině, a ty neméně potřebují podporu a pocit bezpečí. Proto jsme ani na vteřinu neváhali a připojili se k projektu Učebnice pro Ukrajinu, který dává zejména dětem možnost naučit se rychleji česky, integrovat se a lépe tak překonat toto nelehké období,“ zmínil konkrétní důvody zapojení společnosti PPL její generální ředitel Petr Horák.

Horák dále doplňuje, že PPL také zajišťuje humanitární pomoc v podobě dodávkové a kamionové přepravy, hmotnou pomoc pro azylová centra, dodává kartony a obalový materiál do distribučních míst nadací a spustila také akci Balík pro tebe za 1 Kč, aby mohli dobrovolníci posílat pomoc tam, kde je to zrovna třeba. Balík pro tebe lze odeslat za 1 Kč po zadání kódu POMAHAME na www.ppl.cz/v-ppl-pomahame.

„Nezapomínáme ale ani na ostatní, kteří potřebují pomoc a nadále podporujeme vzdělávání, sport, děti a mládež a podnikáme významné kroky k uhlíkové neutralitě, resp. bezemisnímu provozu,“ podtrhuje Horák. „Nezanedbatelnou roli ve všech těchto aktivitách mají naši zaměstnanci, kteří i přes jejich pracovní vytížení věnují svůj čas dobrovolnické činnosti.“

Všechny učebnice a slovníky budou vytištěny a distribuovány ještě před začátkem školního roku 2022/2023. Některé materiály jsou k dodání okamžitě po objednání na webu projektu a další pak postupně během prázdnin. Všechny podrobnosti a důležité informace o projektu a všech zapojených partnerech najdete na webu www.UcebniceProUkrajinu.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Díky zaměstnancům Alberta si děti užijí letní pobyt

Zaměstnanci pražské centrály společnosti Albert pomohli splnit další přání dětí z dětského domova. Již poněkolikáté v rámci charitativní snídaně napekli a připravili občerstvení pro své kolegy. Letos mezi sebou …

Český trh ovládl nový Dynybyl Gin Nectar

Prvorepubliková česká značka Dynybyl rozšiřuje své portfolio jalovcových ginů o další příchuť, tentokrát s ovocnou sladkostí šťavnaté meruňky a broskve, která je hitem letošního léta. Novinka Dynybyl Gin Nectar …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB