PPL rozveze 10 tisíc zásilek s Učebnicemi pro Ukrajinu

Dne 1. června 2022 se balíkový přepravce PPL CZ zapojil do společného projektu Nadace PPF, Nadace The Kellner Family Foundation a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy – Učebnice pro Ukrajinu. PPL bezplatně zajistí dodání 10 tisíc zásilek učebnic.
Foto: PPL

K dispozici bude bezmála 220 tisíc kusů učebních materiálů a bezplatně si je mohou objednat přes portál UcebniceProUkrajinu.cz všechny školy a vzdělávací instituce, které o ně budou mít zájem, stejně tak i jednotlivci. Dostupné budou učebnice pro 1. a 2. stupeň základních škol, pro střední školy, didaktické materiály pro učitele, učebnice češtiny pro dospělé a ilustrovaný česko-ukrajinský slovník.

Učebnice pro Ukrajinu financuje skupina PPF s cílem pomoci při vzdělávání a začlenění ukrajinských dětí do českých škol. Díky zapojení dalších partnerů negeneruje projekt žádné realizační náklady a všechny prostředky tak mohou být využity na nákup vzdělávacích materiálů.

„V PPL dlouhodobě podporujeme v rámci našich dobročinných aktivit děti a mládež, tedy naši budoucí generaci. Nyní se v České republice nacházejí i děti, které sem dovedla momentální situace na Ukrajině, a ty neméně potřebují podporu a pocit bezpečí. Proto jsme ani na vteřinu neváhali a připojili se k projektu Učebnice pro Ukrajinu, který dává zejména dětem možnost naučit se rychleji česky, integrovat se a lépe tak překonat toto nelehké období,“ zmínil konkrétní důvody zapojení společnosti PPL její generální ředitel Petr Horák.

Horák dále doplňuje, že PPL také zajišťuje humanitární pomoc v podobě dodávkové a kamionové přepravy, hmotnou pomoc pro azylová centra, dodává kartony a obalový materiál do distribučních míst nadací a spustila také akci Balík pro tebe za 1 Kč, aby mohli dobrovolníci posílat pomoc tam, kde je to zrovna třeba. Balík pro tebe lze odeslat za 1 Kč po zadání kódu POMAHAME na www.ppl.cz/v-ppl-pomahame.

„Nezapomínáme ale ani na ostatní, kteří potřebují pomoc a nadále podporujeme vzdělávání, sport, děti a mládež a podnikáme významné kroky k uhlíkové neutralitě, resp. bezemisnímu provozu,“ podtrhuje Horák. „Nezanedbatelnou roli ve všech těchto aktivitách mají naši zaměstnanci, kteří i přes jejich pracovní vytížení věnují svůj čas dobrovolnické činnosti.“

Všechny učebnice a slovníky budou vytištěny a distribuovány ještě před začátkem školního roku 2022/2023. Některé materiály jsou k dodání okamžitě po objednání na webu projektu a další pak postupně během prázdnin. Všechny podrobnosti a důležité informace o projektu a všech zapojených partnerech najdete na webu www.UcebniceProUkrajinu.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.