Před vlezlým počasím letos odletí do exotiky každý desátý

Před vlezlým počasím odletí od října do prosince alespoň na pár dní do exotiky podle kvalifikovaných odhadů cestovních kanceláří zhruba každý desátý Čech. Polovina domácností plánuje strávit podzimní dovolenou v Česku.
Před vlezlým počasím odletí od října do prosince alespoň na pár dní do exotiky podle kvalifikovaných odhadů cestovních kanceláří zhruba každý desátý Čech. Ilustrační foto: Pixabay.com

Pro zahraniční podzimní dovolenou „za sluncem“ je každopádně klíčové přímé letecké spojení z České republiky.

Pro letošní zimní letový řád, který začíná koncem října, je plánovanou novinkou pravidelné přímé spojení se SunExpress do Turecka (a letoviska Antalye) 3x týdně a dále se SalamAir do Maskatu v Ománu (1x týdně).

Čas ušetří cestujícím nejen přímý let, ale také více samoobslužných odbavení zavazadel na letišti.

Podzimní dovolená v ČR: Šest tisíc na osobu

Podzimní dovolenou v ČR plánuje podle sondy státní agentury CzechTourism 53 procent lidí. Převažuje pěší turistika (69 %) a kratší cyklistika (32 %). Vodní sporty a aquaparky plánují na podzim 24 procenta respondentů.

Čtvrtina z těch, kteří plánují podzimní dovolenou, hodlá vyrazit na jižní Moravu, nejčastěji do penzionu (45 %). V průměru lidé plánují utratit šest tisíc korun na osobu, což je podobné, jako loni (nárůst o 120 korun, pozn. aut.).

PSALI JSME:
Češi cestují více, než před pandemií. A Česko se vrátilo do map cizinců

„I když mnoho domácností už jede na doraz, bez úspor, tak i v minulosti platilo, že lidé chtějí zapomenout na problémy všedního dne. Češi ve srovnání s ostatními zeměmi EU i v takové situaci utráceli za rekreaci, restaurace a hotely nadprůměrně,“ tvrdí hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.

Pokud jde o zimní dovolenou, očekává se, že skiareály v letošní sezóně zdraží až o čtvrtinu, aby si alespoň částečně kompenzovaly extrémní účty za energie.

PSALI JSME:
Turisté do exotiky podceňují rizika. Až 70 procent má zdravotní potíže

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vánoční symboly za pět prstů

Poradna
Polovina adventu za námi a vy pořád počítáte? Jak letošní Vánoce finančně utáhnout, co oželet a kde ušetřit? Jestli vás napadlo, že tentokrát pořídíte takříkajíc za pět prstů tradiční vánoční symboly, tedy stromek a kapra, pak vám můžeme poradit, že to není dobrý nápad, jak si finančně pomoci. Raději omezte punč a rohlíčky.