Češi cestují více, než před pandemií. A Česko se vrátilo do map cizinců

Po dvouleté cestovatelské pauze zažívá vyhledávač Kiwi.com enormní nárůst zájmu o letenky na letní sezónu. Podle dat společnosti v porovnání s čísly za loňský rok vzrostly počty letních rezervací Čechů na více než sedminásobek, oproti předcovidovému období jsou rezervace vyšší v průměru o 80 procent. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Česká republika se opět vrátila do map cizinců. V prvním čtvrtletí letošního roku se zvýšil počet hostů ze zahraničí o 1 500 procent. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Nejpopulárnějšími destinacemi jsou podle firmy stále Itálie a Španělsko, ale také Spojené království. Mezi zahraničními turisty se těší rostoucímu zájmu Praha, během léta se do ní chystá o polovinu více lidí, než v roce 2019.

„Zájem cestovatelů o letenky na léto je obrovský. Letenky si lidé rezervují s několikatýdenním až několikaměsíčním předstihem, v samotné destinaci pak tráví nejčastěji necelý týden,“ informovala Eliška Řezníček Dočkalová, ze společnosti Kiwi.com s tím, že podobný zájem o letenky společnost čeká i s příchodem samotné letní sezony.

České cestovatele podle manažerky nadále nejvíce lákají tradiční evropská přímořská dovolenková místa, ale také městská turistika v Londýně, Paříži, Miláně, Budapešti či Kodani. Globálně se také zvyšuje zájem o lety do USA. Zájem o tradiční asijské destinace, kde se jednotlivé země zahraničním turistům otevírají o něco pomaleji, teprve ožívá.

PSALI JSME:
Češi si po covidu chtějí dovolenou užít. Prodlužují si pobyt u moře

S rostoucí poptávkou cestujících, sílícími inflačními tlaky a zvyšujícími se náklady na pohonné hmoty, kterým aerolinky v posledních měsících čelí, rostou také ceny letenek, které však i nadále nedosahují úrovně z roku 2019.

„Ceny letů na globální úrovni na období letních prázdnin se aktuálně pohybují nad úrovní minulého roku, a to v průměru o 22,6 %. Tento vývoj je způsoben především rostoucím zájmem cestovatelů o zahraniční cesty, který je oproti minulému roku enormní,“ uvedla Dočkalová s tím, že zdražování letenek by v následujících měsících mohlo být v případě rostoucí poptávky zákazníků o citelnější.

Turistické žně podle vyhledávače Kiwi.com nečekají pouze přímořské destinace, vysokému zájmu se těší také Praha, kam letos v létě plánuje zavítat o 53,7 procenta turistů více, než před vypuknutím pandemie. V porovnání s loňskými čísly jde o více než sedminásobek. Jde především o návštěvníky z Izraele, Velké Británie, Slovenska, Itálie a Spojených států.

PSALI JSME:
Počet zahraničních hostů se meziročně zvýšil o 1 500 procent

„Česká republika se opět vrátila do map cizinců. V prvním čtvrtletí letošního roku se zvýšil počet hostů ze zahraničí o 1 500 procent. Královéhradecký kraj porazil Prahu v celkovém počtu tuzemských hostů. Stalo se tak v prvním čtvrtletí letošního roku,“ sdělil naší redakci Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities.

Podle údajů Českého statistického úřadu nejvíce zahraničních hostů v prvním čtvrtletí letošního roku pocházelo z Německa. S výrazným odstupem na druhém a třetím místě skončili ti ze Slovenska a z Polska. Pomyslnou bramborovou medaili získali hosté z Ukrajiny. Drtivá většina zahraničních hostů pocházela z evropských zemí. Mimo Evropany nás nejčastěji navštěvovali hosté ze Spojených států.

Česká republika po dvouleté pauze během letošních velikonočních svátků opět stala turistickým cílem mnoha zahraničních cestovatelů. Podle údajů společnosti Kiwi.com zavítalo během nich do Česka o 53 procent více cestovatelů, než tomu bylo v roce 2019, a dokonce osmkrát více než loni.

PSALI JSME:
Na Velikonoce do Česka přicestoval rekordní počet zahraničních turistů

Zavřít reklamu ×
  1. Češi mají v bankách skoro 3,3 bilionu korun……Chce to všecho zdražit a „ulevit“ tučným kontům.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).