Předvánoční aukce letos ovládli Gott a šlapací moskvič

Listopadové aukce největšího českého on-line tržiště Aukro? Prodaly se tři podepsané medaile Karla Gotta, sochařská i malířská díla, ale třeba i legendární šlapací autíčko z osmdesátých let za 23 500 korun. Aukro o tom informovalo v tiskové zprávě. Částka za šlapací moskvič z roku 1978 se podle aktuálních inzerátů na bazoši rovná ceně ojeté oktávky první generace z roku 1998, nebo o dva roky mladší fábce se zaplacenou ekologickou daní.
Že i staré hračky mají svou hodnotu, ukázala aukce legendárního šlapacího autíčka moskvič z roku 1978. Nového majitele potěšilo za 23 500 Kč. Foto: Aukro

Sběratelé podle Aukro také prodávali a kupovali staré knihy. Konkrétně Přístav volá od Jaroslava Foglara z roku 1934 se prodal za 20 131 korun, první KODovka (KOD – Knihy odvahy a dobrodružství, pozn. aut.), Příběh opravdového člověka, pak za osm tisíc korun.

Za tři zlaté půluncové medaile o průměru 28 mm (ražené v nákladu 300 kusů, pozn. aut.) s podpisem mistra byl nový majitel ochotný zaplatit téměř čtvrt milionu korun, přesně 240 000 Kč. „Jde o jednu z mála kolekcí, která byla Karlem Gottem podepsaná tři měsíce před jeho úmrtím. To zvýšilo výrazně sběratelskou hodnotu,“ upozornil Pavel Krejčíř, expert na sběratelství a starožitnictví portálu Aukro.

Na Aukro se před Vánoci prodaly tři zlaté podepsané medaile Karla Gotta. Foto: Aukro

Další sběratelskou lahůdkou v listopadu byla aukce nejvyššího státního vyznamenání České republiky – Řádu Bílého lva. „I přes to, že šlo o občanskou variantu 3. třídy, řád byl prodán za 140 000 Kč. Vedle nesporné sběratelské hodnoty ukazuje aukce i investiční potenciál vyznamenání, jehož hodnota pravděpodobně dále poroste,“ dodal Krejčíř.

Z oblasti sochařství vzbudila zájem aukce reliéfu Olbrama Zoubka s názvem „Herečka – dáma vystupující z poza opony, držící v ruce masku“. Aukce podepsaného reliéfu z roku 2010 skončila na 99 000 korunách. Jen na o něco menší částce skončil prodej bankovky zobrazující prvního moravského vládce kníže Mojmíra I. Bankovka o nominální hodnotě 5 000 korun slovenských z roku 1944.

PSALI JSME:
Kšeft je kšeft. Na smrti Karla Gotta už lidé vydělávají

Zavřít reklamu ×
  1. Za pár let se bude to šlapací hodit na ježdění do práce. Na Teslu každý nemá a spalovák bude „velmi“ znevýhodněn např. zavedením uhlíkové daně na benzín a naftu což tyto paliva hodně podraží.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Akciový trh ignoruje realitu (3.)

V posledních dnech se na stránkách Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) v rubrice Investice věnujeme americkému akciovému trhu a sektorové analýze, kterou připravil analytik společnosti BH Securities Tumur …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ekonomové: Letos už reálná mzda v Česku začne opět narůstat

Analýza
Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni se v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně snížila o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta.