Předvánoční aukce letos ovládli Gott a šlapací moskvič

Listopadové aukce největšího českého on-line tržiště Aukro? Prodaly se tři podepsané medaile Karla Gotta, sochařská i malířská díla, ale třeba i legendární šlapací autíčko z osmdesátých let za 23 500 korun. Aukro o tom informovalo v tiskové zprávě. Částka za šlapací moskvič z roku 1978 se podle aktuálních inzerátů na bazoši rovná ceně ojeté oktávky první generace z roku 1998, nebo o dva roky mladší fábce se zaplacenou ekologickou daní.
Že i staré hračky mají svou hodnotu, ukázala aukce legendárního šlapacího autíčka moskvič z roku 1978. Nového majitele potěšilo za 23 500 Kč. Foto: Aukro

Sběratelé podle Aukro také prodávali a kupovali staré knihy. Konkrétně Přístav volá od Jaroslava Foglara z roku 1934 se prodal za 20 131 korun, první KODovka (KOD – Knihy odvahy a dobrodružství, pozn. aut.), Příběh opravdového člověka, pak za osm tisíc korun.

Za tři zlaté půluncové medaile o průměru 28 mm (ražené v nákladu 300 kusů, pozn. aut.) s podpisem mistra byl nový majitel ochotný zaplatit téměř čtvrt milionu korun, přesně 240 000 Kč. „Jde o jednu z mála kolekcí, která byla Karlem Gottem podepsaná tři měsíce před jeho úmrtím. To zvýšilo výrazně sběratelskou hodnotu,“ upozornil Pavel Krejčíř, expert na sběratelství a starožitnictví portálu Aukro.

Na Aukro se před Vánoci prodaly tři zlaté podepsané medaile Karla Gotta. Foto: Aukro

Další sběratelskou lahůdkou v listopadu byla aukce nejvyššího státního vyznamenání České republiky – Řádu Bílého lva. „I přes to, že šlo o občanskou variantu 3. třídy, řád byl prodán za 140 000 Kč. Vedle nesporné sběratelské hodnoty ukazuje aukce i investiční potenciál vyznamenání, jehož hodnota pravděpodobně dále poroste,“ dodal Krejčíř.

Z oblasti sochařství vzbudila zájem aukce reliéfu Olbrama Zoubka s názvem „Herečka – dáma vystupující z poza opony, držící v ruce masku“. Aukce podepsaného reliéfu z roku 2010 skončila na 99 000 korunách. Jen na o něco menší částce skončil prodej bankovky zobrazující prvního moravského vládce kníže Mojmíra I. Bankovka o nominální hodnotě 5 000 korun slovenských z roku 1944.

PSALI JSME:
Kšeft je kšeft. Na smrti Karla Gotta už lidé vydělávají

Zavřít reklamu ×
  1. Za pár let se bude to šlapací hodit na ježdění do práce. Na Teslu každý nemá a spalovák bude „velmi“ znevýhodněn např. zavedením uhlíkové daně na benzín a naftu což tyto paliva hodně podraží.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Podle poměru mědi a zlata recese nehrozí

Poměr mědi a zlata je tržním barometrem chuti k riziku, rizika recese a výnosů dlouhodobých dluhopisů. Jeho prediktivní síla vychází z velmi rozdílného využití obou komodit. Zlato je nejdéle existujícím bezpečnějším …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Covid jako šance. Malí farmáři prodali více vína i bioproduktů

Analýza
Ve všeobecné vlně stížností mnoha firem, jak koronavirová pandemie negativně dopadla na jejich podnikání, existují i výjimky. Mezi ty překvapivé patří drobní zemědělci, kteří si i v tak těžké situaci dokázali poradit a v druhé vlně pandemie dokonce zaznamenali zvýšený zájem například o víno nebo bio lokální produkty.