Prezidentem pro region Evropy a členem představenstva společnosti Imperial Brands se stal Aleš Struminský

Aleš Struminský byl jmenován prezidentem pro evropský region a členem představenstva společnosti Imperial Brands. Stal se tak jedním z mála Čechů, kteří zastávají tento post v globální společnosti obchodované na veřejných trzích. Aleš Struminský od října 2022 nahradí v obou pozicích Němce Joerga Biebernicka.
Prezidentem pro region Evropy a členem představenstva společnosti Imperial Brands se stal Aleš Struminský. Foto: Imperial Brands

Aleš Struminský působí ve společnosti Imperial Brands přes 20 let, v roce 2002 začínal v roli Key Account Managera v Praze. Svou mezinárodní kariéru započal v roce 2010 a postupně se v rámci kariérního vzestupu vypracoval až do pozice generálního manažera v různých regionech působnosti Imperial Brands.

Postupně řídil firemní aktivity v Portugalsku, na Ukrajině, celém CEE regionu a na „domácím trhu“ ve Velké Británii a Irsku, tedy na jednom ze tří největších globálních působišť společnosti Imperial Brands.

„Aleš přináší do představenstva Imperial Brands nesporné znalosti našeho byznysu, bohaté zkušenosti z jednotlivých trhů a skvělý manažerský styl řízení, založený na spolupráci a vynikajících výsledcích,“ uvádí Stefan Bomhard, Chief Executive Officer společnosti Imperial Brands.

Aleš Struminský jako General Manager pro Velkou Británii a Irsko v posledních třech letech úspěšně řídil tým více než 500 zaměstnanců. I díky restrukturalizaci aktivit v segmentu produktů nové generace společnost ve fiskálním roce 2020 dosáhla tržeb ve výši 652 milionů britských liber. Tržby a zisk společnosti společně s lokálním týmem výrazně (o 85 %) navýšil i v rámci řízení aktivit Imperial Brands v regionu CEE v letech 2016-2019.

Aleš Struminský je absolventem IMD Business School ve švýcarském Lausanne, Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Ekonomicko-správní fakulty Univerzity Pardubice. Mluví plynule anglicky a rusky a ovládá základy španělštiny a němčiny.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB