Pro dobré skutky si lidé vybírají nejčastěji čtvrtek

Rok 2021 končí podobným způsobem, jako začal, a to nouzovým stavem a epidemickými opatřeními. I přesto, že se celý rok nesl ve znamení restrikcí zejména ze strany firem, stále se našlo velké množství společností, které i v této době pamatovaly na pomoc veřejnému sektoru.
Nejvíce dobrovolníků si letos pro svoji pomoc vybralo atraktivní lokalitu ZOO Praha, ale velké podpory se dočkaly i obce zasažené tornádem na jižní Moravě. Ilustrační foto: Byznys pro společnost

BPS – Byznys pro společnost v rámci svého programu firemního dobrovolnictví Zapojím se zrealizoval 448 dobrovolnických akcí. Dobrovolníci na těchto akcích odpracovali 21 939 hodin ve173 veřejně prospěšných organizacích. V porovnání s loňským pandemickým rokem se tak do firemního dobrovolnictví zapojilo dvakrát tolik zaměstnanců, bez jejichž podpory a pomoci by se řada organizací neobešla.

Do projektu Zapojím se byla takřka ze dne na den zařazena i pomoc oblastem zasaženým tornádem, kam bylo okamžitě vysláno přes 200 dobrovolníků. Jako novinku ve firemním dobrovolnictví jsme letos každé veřejně prospěšné organizaci podle její činnosti a zaměření přiřadili cíle SDGs a sledovali tak jejich konkrétní plnění.

Rok 2021 byl ovlivněn větším strachem z nákazy covid-19 a přísnějšími restrikcemi ze strany státu i firem, a to zejména na začátku i na konci roku. Přesto jsou na trhu stále firmy, které aktivně pomáhají.

Firemní dobrovolnictví se již stalo standardem a často tyto programy bývají klíčové při výběru zaměstnavatelů hlavně u generace mileniálů, pro které je odpovědnost firem důležitá. Dobrovolnictví také snižuje fluktuaci zaměstnanců, dává totiž lidem možnost více se mezi sebou propojit, poznat se a spojit pro dobrou věc.  Angažovaní zaměstnanci tak častěji zůstávají ve firmách déle.

„Všem firemním dobrovolníkům, kteří se přes různá omezení letos zapojili, patří především velký dík. Stejné poděkování míří i k samotným společnostem např. ČSOB, Kooperativě, ČEZu, ČPP a MONETĚ Money Bank, které umožňují svým zaměstnancům pomáhat tam, kde je to potřeba. Je příjemné vidět, že jim všem na svém okolí záleží, a že odpovědné podnikání má mnohem větší dosah, pokud se myslí upřímně,“ říká Pavel Kučera, manažer firemního dobrovolnictví, Byznys pro společnost.

Dobrovolníci mají své oblíbené dny, mezi dobrovolníky převažují ženy

Oproti předcházejícím rokům se letos stal nejoblíbenějším dobrovolnickým dnem čtvrtek, následovaný velmi oblíbeným pátkem. V oba tyto dny se tak uskutečnilo přes 53 procent dobrovolnických akcí. Naopak pondělí stále patří mezi dny, kdy chodí dobrovolníci pomáhat nejméně, a to v pouhých 7, 9 procenta.

Nejvíce dobrovolníků si pak vybralo pro svoji pomoc atraktivní lokalitu ZOO Praha, ale velké podpory se dočkaly i obce zasažené tornádem na jižní Moravě. Dobrovolníci si také často volili pro svoji pomoc Pražskou pastvinu, Toulcův dvůr či Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Ve firemním dobrovolnictví stále převažují ženy, které jsou zastoupeny 56, 8 procenta, zatímco muži zaujímají 43, 2 procenta.

Konkrétní naplnění SDGs cílů

V letošním roce jsme každé veřejně prospěšné organizaci podle její činnosti a zaměření přiřadili cíle SDGs. Můžeme tak sledovat, které konkrétní cíle dobrovolníci svou činností podporují. Nejvíce je zastoupeno plnění cíle č. 15 Život na souši a to 20, 4 procenta. Tento cíl podporuje udržitelné využívání suchozemských ekosystémů, udržitelné hospodaření s lesy a zamezení úbytku biodiverzity.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

RBP má nového ředitele pro zdravotnictví

Od 1. srpna 2022 se novým ředitelem pro zdravotnictví stal Ing. Pavel Rydrych, který před nástupem do zdravotní pojišťovny RBP pracoval od roku 2017 jako vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB