Pro japonskou firmu Metaplanet je bitcoin nově strategické rezervní aktivum

Metaplanet, veřejně obchodovaná společnost kótovaná na tokijské burze, v pondělí oznámila, že přijala bitcoin jako své strategické rezervní aktivum v reakci na trvalé ekonomické tlaky v Japonsku.
Japonský jen je v současné době na 30letém minimu vůči americkému dolaru a současně na historickém minimu vůči bitcoinu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Zejména na vysokou úroveň vládního dluhu a dlouhotrvající období záporných reálných úrokových sazeb. Japonsko má v současné době nejvyšší poměr vládního dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) ve vyspělém světě, který v současnosti činí 261 procent.

Kromě toho byla ochrana před znehodnocením měny uváděným důvodem, proč společnost Metaplanet změnila svou finanční strategii na bitcoin. „S pokračujícím oslabováním jenu nabízí bitcoin nesignifikantní uchovatel hodnoty, který se zhodnotil a může se nadále zhodnocovat vůči tradičním fiat měnám,“ uvedla firma.

Japonský jen je v současné době na 30letém minimu vůči americkému dolaru a současně na historickém minimu vůči bitcoinu.

Společnost Metaplanet v současnosti drží 117,7 bitcoinu (přibližně 7,19 milionu dolarů, pozn. aut.). Ačkoli jde o relativně malou částku ve srovnání s jinými veřejně obchodovanými společnostmi, jako jsou Microstrategy, Tesla a Block, je pozitivní, že bitcoiny drží ve svých rozvahách více veřejně obchodovaných společností.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB