Pro každého něco: Jarní výstavy ve Škoda Muzeu

Škoda Muzeum sídlí v autentických prostorách, kde se od počátku minulého století do roku 1928 vyráběly automobily Laurin & Klement/Škoda. Kromě stálé expozice je do 8. května k vidění i obsáhlá výstava mapující vývoj karoserií mladoboleslavské značky.
Před 20 lety vyjela na tratě automobilových soutěží Škoda Fabia WRC. V depozitáři prototypů a sportovních vozů Škoda Muzea připomínají její kariéru a úspěšné nástupce do konce června 2023. Foto: Škoda Auto

Na jaro 2023 jsou pro návštěvníky připraveny nové výstavy k 20. výročí závodního vozu Škoda Fabia WRC a 25leté novodobé kariéře legendy Škoda Octavia Combi. Ve Škoda Muzeu si na své přijde každý – i díky přehlídce malovaných filmových klapek Zlín Film Festivalu.

20 let vozu Škoda Fabia WRC

V sezoně 2003 se na tratích světového šampionátu poprvé objevila Škoda Fabia WRC. Až do sezony 2007 startovali s celkem 24 exempláři jezdci továrního týmu Škoda Motorsport a později soukromých stájí.

Nástupnické soutěžní speciály na bázi dalších generací řady Fabia nasbíraly tisíce trofejí. Původní Škoda Fabia WRC spolu s infopanelem přinášejícím řadu zajímavých fotografií a informací je k vidění v depozitáři prototypů a sportovních vozů do konce června 2023.

25 let vozu Škoda Octavia Combi

V úterý 3. března 1998 se otevřely brány prestižního autosalonu v Ženevě, dějiště světové premiéry novinky Škoda Octavia Combi. Tento evergreen se během následujících 25 let v řadě zemí propracoval mezi nejúspěšnější automobily své kategorie.

Aktuální čtvrtá generace nabízí i elektrifikované verze plug-in hybrid iV, mild-hybrid e-TEC a řadu dalších moderních technologií. Ve Škoda Muzeu je od 1. března do 17. května k vidění nejen původní Octavia Combi z 60. let, ale hlavně zástupci všech čtyř novodobých generací, včetně předprodukční studie z podzimu 1997.

Salon filmových klapek

K tradičním, a nejen mezi dětskými návštěvníky oblíbeným projektům Škoda Muzea patří již 26. ročník výstavy malovaných filmových klapek. Ty vznikají u příležitosti Zlín Film Festivalu. Škoda Auto je dlouholetým hrdým partnerem tohoto mezinárodního festivalu filmů pro děti, největší akce svého druhu na světě.

Filmové klapky budou nejdříve od 17. do 26. března vystaveny v Rodném domě Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích, mladoboleslavské Škoda Muzeum je bude hostit mezi 28. březnem a 13. dubnem.

Historický vývoj karoserií vozů L&K/Škoda

Do 8. května se mohou návštěvníci vydat po stopách více než stoleté tradice vývoje a výroby automobilů mladoboleslavské značky, tentokrát ilustrované proměnami karoserií jejích známých i méně známých modelů.

Kromě atraktivních fotografií či unikátních artefaktů výstava představí zajímavé exponáty Škoda 6R ve stavu částečné renovace, Škoda Rapid OHV zvaný „Dálnicový“, celokovové konstrukce vozů Škoda 1200 a 1201 či repliku soustavy vozu Škoda 100 s parní raketou, účastníka prvních crash testů z doby před půl stoletím. K vidění je také názorný řez současným automobilem Škoda Octavia.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Na trh míří nová česká whisky Prádlo

Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a STOCK Plzeň – Božkov ji nově zařazuje vedle svých prémiových distribučních …

Hledání práce online: Tipy pro úspěch

Vítejte v digitálním věku, kde hledání práce online se stalo nejen běžnou praxí, ale i klíčem k úspěchu v kariéře. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy a triky, jak si zvýšit šance na úspěch při hledání práce …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).