ProCredia vyplácí pětiletou emisi firemních dluhopisů

Společnost ProCredia, poskytovatel nebankovních úvěrů pro spotřebitelskou i podnikatelskou sféru, informovala, že začátkem prosince zahájila výplatu emise pětiletých firemních dluhopisů vydaných v roce 2016.
ProCredia vyplácí pětiletou emisi firemních dluhopisů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Rozhodným dnem pro výplatu úrokového výnosu aktuálně vyplácené emise byl 19. listopad 2020. Administrátorem dluhopisů je společnost Conseq Investment Management. Investoři využitím dluhopisů nejenom splnili své investiční cíle, ale také umožnili, aby klienti společnosti ProCredia získali úvěry, které jim pomohli ozdravit finance a vrátit se zpět k možnosti získat úvěr v bankovním sektoru (například hypotéku na bydlení – pozn. red.).

Pokud mají investoři zájem se podílet na dalším financování úspěšné společnosti ProCredia, mohou tak od letošního září učinit pouze prostřednictvím fondu kvalifikovaných investorů OK Smart Opportunity. „Novou emisi dluhopisů již společnost ProCredia emitovat nebude,“ uvedl předseda představenstva investiční společnosti Moneco Jiří Šindelář.

Bohužel v současné době ne každá emise dluhopisů od jednotlivých emitentů dochází k úspěšnému naplnění. „O korporátní nebo firemní dluhopisy projevovali v uplynulých letech investoři zvýšený zájem. Důvodem byl výrazný pokles výnosu pod roční inflační hladinu u státních dluhopisů. Investoři by ale měli pečlivě zvážit, do jaké společnosti, respektive do jakých korporátních dluhopisů vkládají své finance,“ konstatoval Šindelář.

PSALI JSME:
Kam zmizelo 25 milionů od investorů? On-line hračkářství Bejbynet už vyšetřuje policie

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru