První tuzemský fond pro drobné investory zaměřený na nájemní bydlení

Partneři nemovitostní skupiny Mint Investments informovali, že založili rezidenční fond, který se zaměřuje na nájemní bydlení a jehož cílem je investovat v ekonomicky silných tuzemských aglomeracích – zejména v Praze a v Brně. V České republice jde o vůbec první fond pro drobné investory zaměřený na nájemní bydlení.
Mint Living Brno Campus zahrnuje 120 bytů, převážně v dispozici 1+kk, na ploše 4 600 m2. Jeho součástí jsou také kancelářské a maloobchodní plochy o celkové ploše 3 500 m2 a více než 100 vnitřních a venkovních parkovacích míst. Foto: Mint Investments

Nově otevřený podfond je určen pro širokou veřejnost. Hodí se pro ty, kdo chtějí dlouhodobě investovat do rezidenčních nemovitostí a jejich očekávání je v souladu s cílenou výkonností podfondu čtyři až pět procent ročně.

Zakladatelé nicméně očekávají ještě vyšší zhodnocování majetku, a to na úrovni 6-9 procent ročně. Podfond nabízí investorům měsíční likviditu a měsíční přeceňování majetku. Minimální investicí je 500 korun. Hodnota jedné investiční akcie měla na konci října 2020 hodnotu 1 Kč.

Fond bude do podfondu kupovat především novostavby nájemních bytových domů s nejméně stovkou bytů, které jsou už při projektování a výstavbě plánovány právě pro nájemní bydlení a které budou atraktivně a kompletně vybaveny. Fond jedná s několika developery, kteří by v českých metropolích stavěli pro podfond projekty na míru – jak z hlediska skladby bytů, tak i jejich velikosti.

Investice do bydlení je podle partnera skupiny Mint Investments a jednoho ze zakladatelů fondu Radima Bajgara pro širokou veřejnost daleko srozumitelnější, než investice do komerčních nemovitostí. „Je to jednodušší, než si vzít hypotéku na investiční byt a pak se potýkat s jeho pronájmem a správou. Pro spoustu lidí může být koupě investičních akcií v našem podfondu mnohem atraktivnější. Tím se fakticky dostanou do stejného aktiva – a přitom bez starostí,“ říká Bajgar.

„Věříme, že příští rok od investorů získáme do podfondu nejméně půl miliardy korun a zrealizujeme dvě až tři nové akvizice,“ říká Radim Bajgar s tím, že v dalších letech by podfond mohl vybrat i výrazně více peněz, pokud bude situace v ekonomice příznivá. „V dlouhodobém výhledu nás zajímají nejen česká ekonomicky silná krajská a okresní města, ale i metropole sousedních států střední Evropy,“ uzavírá Bajgar.

PSALI JSME:
Je teď dobrá doba investovat do nemovitostí?

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Závod mezi počtem nakažených a vývojem vakcíny

Na začátku týdne zaznamenaly akciové trhy slušné zisky. Americký širokopásmový index S&P500 dokonce dosáhl v pondělí historického maxima. Následně z rekordu mírně slevil. Důvod je jednoduchý – prudký nárůst …

Peníze by měly vydělávat další peníze

Od vypuknutí koronavirové krize v České republice přibylo na účtech domácností 191,4 miliardy korun. O rostoucí úspory se lidé moc dobře nestarají. Většinou je nechávají na běžných či spořicích účtech. To je sice …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Lidé mají doma miliardy korun

Analýza
Celková hodnota všech bankovek a mincí, které jsou v současné době v oběhu, překonala 19. listopadu hranici 700 miliard Kč. Tato částka představuje víc než 2,6 miliardy bankovek a mincí v oběhu. Nejpočetnější zastoupení mají dvoutisícikorunová bankovka a korunová mince.
Rolovat nahoru