Raiffeisenbank a její zaměstnanci věnovali nadaci Dobrý anděl více než 8,7 milionu korun

Loni oslavila nadace Dobrý anděl desetileté výročí a stejně dlouho trvá i spolupráce s Raiffeisenbank a jejími zaměstnanci. Za tu dobu na pomoc rodinám, v nichž se dítě či rodič potýká se závažným onemocněním, věnovali společně přes 8,7 milionu korun.
Raiffeisenbank a její zaměstnanci věnovali nadaci Dobrý anděl více než 8,7 milionu korun. Ilustrační foto: Raiffeisenbank

„Celkem 501 tisíc korun darovalo nadaci v průběhu minulého roku 221 našich zaměstnanců a 600 tisíci přispěla banka. Na konto Dobrého anděla za deset let přispěla banka 4,7 miliony a naši zaměstnanci více než čtyřmi miliony korun, na což jsem velmi hrdý. Osudy rodin, kterým nadace pomáhá, jsou traumatické a zvládání těchto situací je samo o sobě velkou výzvou. Proto považuji za naprosto samozřejmé pomoci a ideálně pomáhat dlouhodobě, nejen jednorázovým příspěvkem,“ říká Igor Vida, generální ředitel Raiffeisenbank.

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám, které se vlivem vážného onemocnění dítěte či rodiče ocitly v těžké životní situaci. Vybrané příspěvky od dárců, Dobrých andělů, předává potřebným rodinám do posledního haléře, a to každý měsíc vždy k prvnímu pracovnímu dni. Rodiny tak dostávají příspěvek v řádu několika tisíc korun, z něhož mohou hradit výdaje na léčbu, ale také běžný chod domácnosti.

„Aktuálně pomáháme více než čtyřem tisícům rodinám, každý měsíc pak zařadíme kolem sta nových žádostí o pomoc. Proto Dobrých andělů nebude nikdy dost. Jelikož vážná onemocnění vyžadují dlouhodobou léčbu, je i naše pomoc dlouhodobá. Z tohoto důvodu jsme velmi vděční, pokud dárci přispívají pravidelně. Pro rodiny tak představují nejen finanční pomoc, ale také jistotu, že na svou tíživou životní situaci nejsou sami, což pro ně znamená mnohdy více než samotné peníze,“ dodává Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl, která za deset let pomohla více než devíti tisícům rodinám, jimž přerozdělila téměř 1,8 miliardy korun.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB