Rekordní rok pro malé i velké developery

Trh s novými byty letos směřuje k rekordním prodejům. Jen pětka největších developerů uvede na pražský trh do konce roku dalších více než 1700 nových bytů. Na konci prvního pololetí přitom bylo v nabídce developerů na sedm tisíc bytů.

Ilustrační foto: Pixabay

Firma Central Group, která během prvního pololetí v Praze prodala 478 nových bytů, do konce roku začne nabízet 700 bytů. Kromě dalších etap velkých projektů v Letňanech a Pitkovicích do nabídky zařadí nové projekty na Břevnově, v Holešovicích a na Palmovce. Dokončí také 147 luxusních bytů v Rezidenci U Muzea a Rezidenci Park Nikolajka. V nich vyrostlo 147 luxusních bytů.

Ekospol prodal v prvním pololetí 543 bytů a do konce roku připraví dalších 250 v projektu Ekocity v Hostivaři. V dalších lokalitách má k prodeji do konce roku dalších 250 bytů.

Konkurenční Finep nabídne 108 bytů na Proseku a 140 ve Stodůlkách. Skanska Reality chce do konce roku zahájit výstavbu bytového domu Rarach v projektu U Cukrovaru v Modřanech se 121 byty a Bytový dům Botanica K v Jinonicích. Tento dům bude unikátní, neboť jeho součástí bude systém pro hospodaření se šedou vodou. To znamená, že pro splachování toalet bude využita přečištěná voda z koupelen.

Menší developeři dokonce hovoří o tom, že krizi minulých let ustáli lépe než největší firmy na trhu.

„V roce 2014 jsme prodali 130 bytů, o rok dříve jich bylo 70,“ uvádí Šárka Kloučková ze společnosti M&K Development. „Zvyšující se poptávka nás přiměla urychlit oproti plánu přípravu dalších fází našeho stěžejního projektu Čakovický park,“ říká Kloučková.

M&K Development měl přitom v roce 2014 v nabídce necelých 200 bytů. Zákazníci společnosti Skanska, která podle informací z trhu za stejné období prodala zhruba 400 bytových jednotek, vybírali až z tisícovky bytů v desítce projektů.

Největší tuzemský internetový prodejce, portál ADInternet, který podle vlastních údajů denně nabízí přes 3000 novostaveb od více než 100 developerů, zprostředkoval za loňský rok přibližně 600 prodejů.

Letošní rok je zatím pro developery rekordní, podle společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema prodali v Praze v prvním pololetí 3550 nových bytů, meziročně o čtvrtinu více. Na konci pololetí měli developeři v nabídce dalších sedm tisíc nových bytů připravených k prodeji, jejich celková hodnota podle odhadů Trigemy přesahuje 32 miliard korun.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Češi podléhají fetiši vlastnického bydlení

Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi třetí rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,4 průměrného ročního platu, v roce 2018 to bylo 11,2 platu. Vyplývá to ze studie …

Nájem, nebo podnájem? Zdaleka to není totéž

Nájem a podnájem. Zní to podobně, ale zdaleka to není totéž. Už jen proto, že se z původně přehledného vztahu mezi majitelem bytu (pronajímatelem) a nájemníkem (nájemcem) vznikem podnájmu stává trojúhelník. Vstupem …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Chorvatská dovolená: Ucpaná slovinská hranice

Téma týdne
Pokud někdo bude chtít letošní letní dovolenou i přes koronavirová omezení strávit u moře, mezi nejdostupnější cílové země patří Chorvatsko. Stačí nasednout do auta a už zhruba za devět hodin můžete být u Jadranu. Na přelomu června a července jsme to zkusili. V Umagu a okolí jsme strávili týden. Přinášíme vám praktické informace z cesty a chorvatského pobřeží. Tento díl věnujeme právě cestě na Istrii i zpět domů.
Rolovat nahoru