Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst vyšší, než 20 procent. Firma to uvedla v tiskové zprávě, kterou redakce FAEI.cz obdržela. Informace ale nebylo možné ověřit ve veřejném rejstříku a sbírce listin.
Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Ilustrační foto: Pixabay.com

Tržby společnosti Shopsys podle tiskové zprávy meziročně vzrostly o 26 procent na rekordních 98,5 milionu korun. „Je to už popáté v řadě, kdy firma, jež se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, roste o více než 20 procent. Před třemi lety představovaly tržby 45 milionů korun a před pěti lety pouze 24 milionů,“ uvedla firma ve zprávě.

„Za nárůstem tržeb v posledním roce stojí především akvizice nových zakázek, ale i rozvoj a péče o stávající klienty. Stávající a noví klienti se přitom na našem obratu podílí aktuálně podobnou měrou,“ uvádí bývalý provozní ředitel a novopečený CEO společnosti Shopsys Matěj Kapošváry.

PSALI JSME:
Tvůrce e-shopů hlásí téměř dvojnásobný nárůst obratu

Výroční zprávu za rok 2021 společnost Shopsys ke dni publikování tohoto článku nezveřejnila. Z poslední zveřejněné výroční zprávy firmy za fiskální rok 2020 vyplývá, že firma měla výnosy ve výši 54 milionů korun, avšak náklady byly o deset milionů vyšší.

Ztrátu tehdy podle výroční zprávy vyřešila kapitálová investice od fondu Reflex Capital Ondřeje Fryce ve výši 12 milionů korun. Podle zveřejněné účetní rozvahy k březnu 2020 firma za předchozí roky hospodařila minusově; neuhrazená ztráta přesahovala 27,5 milionu korun.

PSALI JSME:
Internet je dnes pro českou ekonomiku významný zhruba jako celé stavebnictví

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Průlomový verdikt soudu: Stát dělá málo pro ochranu klimatu

Analýza
Městský soud v Praze v průlomovém rozhodnutí vyhověl spolku Klimatická žaloba ČR a dalším žalobcům a nařídil státu urychleně a v souladu s jeho povinnostmi z evropského a mezinárodního práva přijmout nezbytná opatření pro zpomalení klimatické změny. Soudy v Česku tak rozhodly vůbec poprvé v historii.