Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst vyšší, než 20 procent. Firma to uvedla v tiskové zprávě, kterou redakce FAEI.cz obdržela. Informace ale nebylo možné ověřit ve veřejném rejstříku a sbírce listin.
Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Ilustrační foto: Pixabay.com

Tržby společnosti Shopsys podle tiskové zprávy meziročně vzrostly o 26 procent na rekordních 98,5 milionu korun. „Je to už popáté v řadě, kdy firma, jež se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, roste o více než 20 procent. Před třemi lety představovaly tržby 45 milionů korun a před pěti lety pouze 24 milionů,“ uvedla firma ve zprávě.

„Za nárůstem tržeb v posledním roce stojí především akvizice nových zakázek, ale i rozvoj a péče o stávající klienty. Stávající a noví klienti se přitom na našem obratu podílí aktuálně podobnou měrou,“ uvádí bývalý provozní ředitel a novopečený CEO společnosti Shopsys Matěj Kapošváry.

PSALI JSME:
Tvůrce e-shopů hlásí téměř dvojnásobný nárůst obratu

Výroční zprávu za rok 2021 společnost Shopsys ke dni publikování tohoto článku nezveřejnila. Z poslední zveřejněné výroční zprávy firmy za fiskální rok 2020 vyplývá, že firma měla výnosy ve výši 54 milionů korun, avšak náklady byly o deset milionů vyšší.

Ztrátu tehdy podle výroční zprávy vyřešila kapitálová investice od fondu Reflex Capital Ondřeje Fryce ve výši 12 milionů korun. Podle zveřejněné účetní rozvahy k březnu 2020 firma za předchozí roky hospodařila minusově; neuhrazená ztráta přesahovala 27,5 milionu korun.

PSALI JSME:
Internet je dnes pro českou ekonomiku významný zhruba jako celé stavebnictví

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB