Robert Špalek obhájil vedení Inženýrské komory

Personálie
Prakticky jednomyslně byl v pozici předsedy České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) na další tříleté období zvolen Ing. Robert Špalek. O jeho druhém funkčním období rozhodl vrcholný orgán Komory – Shromáždění delegátů ČKAIT, které proběhlo v sobotu 21. října v Praze. Komora o tom informovala redakci v tiskové zprávě.
„Budeme se snažit tuzemskou praxi přiblížit tomu, aby od dokončení a předání stavebního díla platila desetiletá promlčecí lhůta. Aktuálně je na tom projektant před zákonem v ČR hůře než kriminálník,“ upozornil Robert Špalek. Foto: ČKAIT

Špalek ve svém úvodním projevu uvedl pět priorit. Upozornil, že je nelze označit za zcela nové, protože se do určité míry kryjí s jeho předchozím funkčním obdobím. Na prvním místě vyzdvihl vzdělávání – autorizovaných osob i odborné veřejnosti.

Pro další období bude jedním z hlavních úkolů oslovování a získávání mladší generace pro činnost v Komoře a ku prospěchu ostatních autorizovaných osob. „Chceme další technicky vzdělané generace, ne poslední,“ uvedl mimo jiné předseda Špalek.

S tím souvisí také urgentní potřeba získávat pro střední, a hlavně vysoké školství více uchazeček/uchazečů, motivovat je a pomáhat jim ve studiu a získat je po absolvování pro praxi. Komora v tomto ohledu pracuje společně s ČVUT na strategii podpory technického vzdělávání.

PSALI JSME:
Nuselský most slaví 50. výročí provozu. Vydrží nejméně další půlstoletí, ujišťuje jeho spoluautor

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.