Rodiče sice vídáme často, ale s chodem domácnosti jim většinou nepomáháme

Jak často vídáte své rodiče? Průzkum NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu ukázal, že více než polovina Čechů (56 % dotázaných) chodí na návštěvu ke svým rodičům alespoň jednou za dva týdny. Stejné procento jim ale nepomáhá s chodem domácnosti. To dělá jen každý třetí. A finančně svým rodičům, jestliže už s nimi nesdílíme společnou domácnost, přispíváme podle průzkumu jen výjimečně.
Rodiče sice vídáme často, ale s chodem domácnosti jim většinou nepomáháme. Foto: Pixabay

„Přestože s rodiči míváme pravidelný kontakt, o jejich starostech s domácností toho příliš nevíme. Téměř polovina dotázaných v našem průzkumu totiž odpověděla, že vůbec neví, v jaké výši se pohybují náklady rodičů na bydlení,“ říká tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny Lenka Molnárová.

Kolik rodiče měsíčně utratí za své bydlení, dovede říct zhruba jen každý desátý, dalších 41 % má pouze přibližnou představu a 47 % neví vůbec. Pokud rodiče nemají naspořeno dostatek financí na spokojené stáří, jejich děti zřejmě jednou budou muset pomoci. Aktuálně však podle průzkumu (uskutečněnému na vzorku více než 1000 respondentů) rodičům na chod domácnosti přispívá pouze jeden z deseti oslovených.

Z loňského průzkumu NMS Market Research vyplynulo, že nezávisle na příjmech dotázaných většina Čechů považuje za správné, aby děti, které již vydělávají, přispívaly svým rodičům na nájem a na poplatky spojené s domácností. Jenže aktuální průzkum ukazuje realitu: Jak do finanční pomoci, tak do domácích prací u rodičů, se Češi příliš nehrnou: S běžnou údržbou jim pomáhá jen každý třetí.

Pomáháte svým rodičům s chodem domácnosti?

Zdroj: NMS Market Research, vzorek 1 002 respondentů

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB