Rok 2021 byl pro investiční společnost Pale Fire Capital transformační

Investiční společnost Pale Fire Capital (PFC) ve středu informovala o svých hospodářských výsledcích za rok 2021. Oceňujeme, že médiím poskytnuté údaje lze ověřit ve sbírce listin obchodního rejstříku, kam došly již zhruba před měsícem. V českých poměrech to nebývá zvykem, spíše naopak.
Pale Fire Capital: (zleva) Petr Krajíček, David Holý, Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Šiška. Foto: PFC

Konsolidovaný obrat dosáhl 1,575 miliardy korun, objem aktiv narostl na 3,762 miliardy. Ve výroční zprávě pak PFC informuje, že konsolidovaný výsledek hospodaření skončil v loňském roce ztrátou přes dva miliony korun. V této souvislosti se patří připomenout, že letos, hned po ruské invazi na Ukrajinu, PFC poslala na Ukrajinu jeden milion dolarů pro okamžitou humanitární pomoc.

PFC si pro rok 2021 stanovila ambiciózní cíl a výrazně posílila. Tým se rozšířil o seniorní posily. PFC rozšířila své portfolio o významné investice a úspěšně upsala dluhopisy za 750 milionů korun k novým investicím. „S nově stanoveným cílem spravovat do roku 2025 majetek v hodnotě alespoň 20 miliard korun byl rok 2021 pro PFC důležitý,“ uvedla společnost v tiskové zprávě.

PSALI JSME:
Milion dolarů a výzva k podpoře Ukrajiny

Během roku 2021 se PFC z venture kapitálové společnosti přeorientovala do technologické private equity se záměrem investovat do rychle rostoucích technologických firem. Firma navýšila svůj podíl v Aukro, investovala do pěti nových společností v Česku i v zahraničí. „Loni jsme rozšířili portfolio o kvalitní mezinárodně působící firmy s velkým potenciálem,“ informoval partner PFC Dušan Šenkypl.

Loni také podstatně narostl objem aktiv z 1,436 miliardy na 3,762 miliardy korun. PFC v roce 2021 investovala vyšší stovky milionů korun jak do posílení podílů ve stávajících firmách, tak vstupu do nových firem. Největší podíl na loňském konsolidovaném obratu 1,575 miliardy, který meziročně vyrostl z 964,3 milionů korun, měly společnosti FAVI, Aukro, TeamIT, Munipolis a Semantic Visions.

PSALI JSME:
Pale Fire Capital vydává pětileté dluhopisy

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Česku chybí práce mladých vzdělaných žen. Jsou na mateřské

Analýza
Na rozdíl od většiny evropských zemí se Česku stále nedaří skloubit kariéru a mateřství. Na trhu pak chybí práce mladých a vzdělaných žen. Ukázala to nová studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, s jejímiž výsledky se redakce FAEI.cz měla možnost seznámit.