Rok do paralympiády v Paříži

V pondělí 28. srpna to byl přesně rok do paralympiády 2024 v Paříži. JYSK začíná odpočítávání kampaní s názvem Každý může uspět (Everyone can succeed).
Aleš Kisý bude na paralympiádě 2024 v Paříži reprezentovat Českou republiku ve vrhu koulí. Foto: David Kubíček

V roce 1989 se začala psát historie silného partnerství mezi JYSKem a parasportem. Společnost JYSK se tehdy stala hlavním sponzorem Dánského paralympijského výboru (Parasport Denmark). Od té doby se JYSK stal generálním partnerem parasportovců i ve Finsku, Norsku a Rumunsku a zároveň podporuje parasportovní organizace v České republice, na Slovensku a ve Švédsku.

„Podporovaním ľudí, ktorí na sebe pracujú a nevzdávajú sa, pomáhame šíriť myšlienku dôležitosti odhodlania na ceste k úspechu. Svojím optimizmom a energiou sú nám vzorom pri prekonávaní prekážok,“ říká o partnerství s Paralympijským výborem Peter Brányik, generální ředitel pro JYSK Česká republika a Slovensko.

Během následujícího roku budou sportovci bojovat o kvalifikaci na paralympiádu a věnovat maximální úsilí přípravě. Jak pro sportovce, tak pro Paralympijský výbor půjde o rok ve znamení příprav a výzev.

„Největší výzvou v rámci přípravy na paralympiádu je zajištění optimálního spojení mezi sportovci, trenéry a podpůrným týmem. Je důležité zajistit, aby všichni měli ideální podmínky pro trénink, regeneraci a psychickou kondici. Musíme ale také řešit finanční a organizační aspekty, abychom mohli našim sportovcům poskytnout vše, co potřebují pro své optimální výkony.

Pro mě jako předsedu Českého paralympijského výboru to bude první letní paralympiáda ve funkci. Očekávám, že tato výprava bude přinášet určité novinky oproti minulým letům. Snažíme se zlepšovat organizaci a přípravu našich sportovců.

Těším se na tuhle výzvu a doufám, že budeme schopni připravit naši výpravu na Paralympijské hry v Paříži co nejlépe a dosáhnout úspěchů, na které budeme všichni hrdí!“ říká Zbyněk Sýkora, předseda Českého paralympijského výboru.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.