Rovněž J&T Banka snížila úroky

J&T Banka snížila úrokovou sazbu u spořicího účtu s výpovědní lhůtou jeden den z 0,7 na 0,5 procenta. Od 10. března potom dojde ke snížení úroků u spořicích účtů s výpovědní lhůtou 33 dnů z 0,8 na 0,6 procenta a s výpovědní lhůtou tři měsíce z 0,9 na 0,7 procenta.
J&T Banka snížila úrokovou sazbu u spořicího účtu s výpovědní lhůtou jeden den z 0,7 na 0,5 procenta. Ilustrační foto: J&T Banka

Na dnešní dobu docela příjemné zhodnocování vkladů, jen kdyby tu nebylo v českém bankovnictví tradiční „ale“. To spočívá v tom, že minimální vklad musí být půl milionu korun, pokud klient nemá ke dni založení v J&T Bance jiné produkty (vklad nebo investici – pozn. aut.).

Spořicí účet s denní výpovědní lhůtou může mít klient pouze jeden. U ostatních dvou spořicích kont je minimální vklad 100 tisíc korun.

Ohlasy na Air Bank

S velkým ohlasem našich čtenářů se setkala informace o jediném možném způsobu ověřování plateb na internetu u klientů Air Bank. Platby kartou na internetu, které vyžadují potvrzení, budou muset vždy potvrdit v aplikaci My Air.

„Bez ní už na internetu nezaplatíte,“ upozornila banka, která ponechala mimo hru majitele starších telefonů, jak jsme upozornili, tak i majitele smartphonů s operačním systémem Windows, na což upozornili v polemice čtenáři.

PSALI JSME:
Nový lídr spořicích účtů? Na jak dlouho?

Jak napsala čtenářka Larion: „…tak já mám například mobil s operačním systémem Windows a tam i kdybych se na hlavu postavila tu aplikaci proste nenainstaluju“.

Odpověď tiskové mluvčí Jany Pokorné však byla nekompromisní: „…jinou variantu potvrzování v tuto chvíli nepřipravujeme.“ Čtenář Pedro reagoval lakonicky: „Všechno krásné jednou končí.“

Equa bank bez ztráty kytičky

Equa bank rovněž oznámila nový způsob ověřování internetových plateb kartou. Na rozdíl od Air Bank je však mnohem vstřícnější. Svým klientům nabízí dvě možnosti ověřování, buď aplikací na smartphonech, nebo dvojím pinem na počítači.

Podobně už to udělala Hello bank. Ta se v nejnovějším průzkumu firmy Scott & Rose od února ocitla na stupních vítězů nejlepších úrokových sazeb na spořicích účtech dokonce dvakrát. U vkladů do 300 tisíc korun na prvním místě, u vkladů do 600 tisíc korun na třetím. Také J&T Banka i po snížení úrokové sazby bodovala. V tabulce vkladů nad 600 tisíc je na třetím místě.

PSALI JSME:
Bankovní pastičky a jiné letošní novinky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Vejce zdražují, chovatelé začali pouštět slepice z klecí

Analýza
Klecový chov slepic sice skončí podle loni schváleného zákona až v roce 2027, mnozí chovatelé se ale novým pravidlům přizpůsobuje s předstihem už nyní.  Podle výzkumů se zájem veřejnosti o podmínky chovu slepic a původ vajec sice zvyšuje, přesto ale převažují nakupující, kteří zohledňují především cenu. A ta se zvyšuje – právě i kvůli změně chovu nosnic.

Hrozí Air Bank zánik?

Moneta Money Bank podepsala předběžnou smlouvu o akvizici Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a …
Rolovat nahoru