Nový lídr spořicích účtů? Na jak dlouho?

Novinkou na trhu spořicích účtů je spoření u J&T Banky s úročením 0,9 procenta bez omezení horního stropu. Podmínkou však je minimální vklad půl milionu korun, pokud už klient nemá u banky jiné vklady nebo investice, pak může být úložka nižší. Minimální vklad je zdá se podmínkou jedinou, a v dnešní době, kdy banky o úspory svých klientů nestojí, zcela mimořádnou. 
Novinkou na trhu spořicích účtů je spoření u J&T Banky s úročením 0,9 procenta bez omezení horního stropu. Ilustrační foto: J&T Banka

Možná, že by bylo na mstě opravit výraz novinka na trhu. Jak našemu webu sdělil jeden z pracovníků banky, tato nabídka trvá již od dubna a teprve po snížení sazeb konkurence jaksi samovolně vyplavala nahoru.

Spořicí účet je zjevně určen k využití volných financí a zřizuje se bez nutnosti vedení běžného účtu. Jeho zřízení, vedení a zrušení je bez poplatků.

„Na spořicí účet můžete kdykoli vkládat peněžní prostředky. Podmínky vedení spořicího účtu se řídí podmínkami pro vklad s jednodenní výpovědní lhůtou,“ uvádí J&T Banka na svém webu.

PSALI JSME:
I Hello bank dochází dech

J&T Banka působí na českém finančním trhu od roku 1998. Banku vlastní skupina J&T Finance Group, jejímiž akcionáři jsou slovenští podnikatelé Ivan Jakabovič a Jozef Tkáč. Loni banka vydělala rekordní 2,88 miliardy korun.

Objem vkladů klientů podle poslední účetní uzávěrky činí 107,5 miliardy koruny. Z toho víc než 70 % tvoří vklady na termínovaných účtech, které jsou hlavním zdrojem financování obchodů banky. Ta má 62 648 klientů, klíčovým segmentem přitom zůstávají fyzické osoby, jejichž podíl na celkovém objemu termínovaných vkladů představuje 64 %.

Poměrně dlouho banka sloužila spíš jako privátní ústav pro movité klienty, kterých měla dostatek, takže cílem nikdy nebyl masový nábor.

PSALI JSME:
Také Equa bank sníží úroky

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Fatální omyl o snižování daní

Ve veřejném prostoru se hojně diskutuje o navrhovaných daňových změnách. V diskusích však bohužel zaznívají chybné argumenty, které jsou opakovány i některými renomovanými ekonomy a sociology. Následující text se …

Nižší daně rozpočet nerozvrátí

Jsou národy, které snadno skousnou zvýšení daní. Pak jsou národy, které to snášejí hůř. Reptají, bouří se v ulicích. A pak tu jsou Češi. Ti lamentují i nad tím, když se jim mají daně snížit. Jde tedy spíš o určitou …

V ekonomické krizi je správné snižovat daně

Nižší daně pomohou všem zaměstnancům, kteří byli vysokým daňovým a odvodovým zatížením práce dlouhodobě penalizováni. Snížení daní navíc nastartuje hospodářský růst a pomůže k obnově České republiky po koronavirové krizi.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Lidé mají doma miliardy korun

Analýza
Celková hodnota všech bankovek a mincí, které jsou v současné době v oběhu, překonala 19. listopadu hranici 700 miliard Kč. Tato částka představuje víc než 2,6 miliardy bankovek a mincí v oběhu. Nejpočetnější zastoupení mají dvoutisícikorunová bankovka a korunová mince.
Rolovat nahoru