Nový lídr spořicích účtů? Na jak dlouho?

Novinkou na trhu spořicích účtů je spoření u J&T Banky s úročením 0,9 procenta bez omezení horního stropu. Podmínkou však je minimální vklad půl milionu korun, pokud už klient nemá u banky jiné vklady nebo investice, pak může být úložka nižší. Minimální vklad je zdá se podmínkou jedinou, a v dnešní době, kdy banky o úspory svých klientů nestojí, zcela mimořádnou. 
Novinkou na trhu spořicích účtů je spoření u J&T Banky s úročením 0,9 procenta bez omezení horního stropu. Ilustrační foto: J&T Banka

Možná, že by bylo na mstě opravit výraz novinka na trhu. Jak našemu webu sdělil jeden z pracovníků banky, tato nabídka trvá již od dubna a teprve po snížení sazeb konkurence jaksi samovolně vyplavala nahoru.

Spořicí účet je zjevně určen k využití volných financí a zřizuje se bez nutnosti vedení běžného účtu. Jeho zřízení, vedení a zrušení je bez poplatků.

„Na spořicí účet můžete kdykoli vkládat peněžní prostředky. Podmínky vedení spořicího účtu se řídí podmínkami pro vklad s jednodenní výpovědní lhůtou,“ uvádí J&T Banka na svém webu.

PSALI JSME:
I Hello bank dochází dech

J&T Banka působí na českém finančním trhu od roku 1998. Banku vlastní skupina J&T Finance Group, jejímiž akcionáři jsou slovenští podnikatelé Ivan Jakabovič a Jozef Tkáč. Loni banka vydělala rekordní 2,88 miliardy korun.

Objem vkladů klientů podle poslední účetní uzávěrky činí 107,5 miliardy koruny. Z toho víc než 70 % tvoří vklady na termínovaných účtech, které jsou hlavním zdrojem financování obchodů banky. Ta má 62 648 klientů, klíčovým segmentem přitom zůstávají fyzické osoby, jejichž podíl na celkovém objemu termínovaných vkladů představuje 64 %.

Poměrně dlouho banka sloužila spíš jako privátní ústav pro movité klienty, kterých měla dostatek, takže cílem nikdy nebyl masový nábor.

PSALI JSME:
Také Equa bank sníží úroky

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Poskytnutých úvěrů na bydlení v lednu ubylo

Pro zájemce o bydlení s nedostatkem vlastních peněz začal letošní rok pozitivně. Průměrná úroková sazba poklesla i v lednu a klesá tak už deset měsíců v řadě. Podle aktuálních dat ukazatele Fincentrum Hypoindex …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru