Santa Claus poráží Mikuláše 2:1

Společnost Česká distribuční, která doručuje akční letáky obchodních řetězců, zpracovala analýzu mikulášských akčních nabídek největších řetězců. listopadových akčních letácích se speciální mikulášskou nabídkou se Santa objevil 23krát, Mikuláš jen 12krát. Devadesát procent mikulášské nabídky připadá na sladkosti. Průměrná sleva, kterou letos řetězce na mikulášskou nadílku letácích nabízejí, dosahuje 27 %.

Zahraniční motivy jsou v mikulášské nabídce řetězců zastoupeny více, než ty české. Zatímco Mikuláš, čert, anděl, Krtek a Ladovy obrázky dávají dohromady jen 28 % nabídky, Santa Claus, My little Pony, smajlíci nebo Angry birds společně okupují 43 % nabídky. Nemyslím si, že by český Mikuláš byl v ohrožení. Letáky mají spotřebitelům především předvést šíři nabídky, proto je logické, že v nich před Vánoci najdeme hlavně netradiční produkty, novinky, nebo oblíbené dětské hrdiny,“ řekl Petr Sikora, ředitel společnosti Česká distribuční. Neutrální motivy jako sněhuláci, zlaté mince, stromky či šišky se vyskytovaly na 29 % promovaných produktů.

Typicky českých motivů se v mikulášské nabídce objevuje asi 28 %

Nejvyšší slevy nabízejí obchodníci právě na zboží se zahraničními motivy (28 %), na typicky české motivy je průměrná sleva 24 % a na motivy neutrální 22 %. „Tradiční oblíbené produkty nemusejí být v nabídce zobrazeny několikrát, obchodníci je zařazují do letáků hlavně proto, aby připomněli, že se svátek kvapem blíží a aby jimi navodili správnou atmosféru,“ vysvětluje Sikora.Naopak netradiční produkty nebo limitované edice se zákazníkovi musejí představit v co nejrozsáhlejší šíři, aby věděl, jaké novinky si pro něj obchodníci letos přichystali. Šedesát procent lidí totiž v letácích hledá inspiraci k nákupu,“ upřesňuje Sikora.

V mikulášských letácích je 90 % sladkostí, ovoce a ořechy společně dosahují jen 5 %

V nabídce řetězců vede čokoláda (48 %) následovaná bonbony (10 %), perníky a piškoty, sušenkami a želé a oplatkami (všechny po 6 %). Ovoce a ořechy tvoří jen 5 % nabídky, zbývajících 5 % jsou hračky, mikulášské pytlíky či uhlí pro zlobivé děti.

Analyzovány byly speciální mikulášské nabídky letáky sedmi maloobchodních řetězců s platností od 21.11 do 28.11.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru