SAP navrhuje dividendu 2,45 eur na akcii

Dozorčí rada a představenstvo společnosti SAP doporučily akcionářům, aby za fiskální rok 2021 schválili dividendu ve výši 2,45 eur na akcii. To představuje meziroční zvýšení o téměř 32 procent. Firma, která je lídrem na trhu podnikového aplikačního softwaru, o tom informovala v tiskové zprávě.
Na ilustrační fotografii centrála SAP v Německém Walldorfu. Zdroj: SAP

Výplata zahrnuje zvláštní dividendu ve výši 0,50 eur k oslavě padesátého výročí založení společnosti. Pokud akcionáři toto doporučení schválí, na základě počtu vlastních akcií k 31. prosinci 2021 by celková částka dividend za loňský rok k rozdělení činila přibližně 2,89 miliardy eur, což představuje výplatní poměr 54 procenta.

Bez zahrnutí mimořádné dividendy by tento poměr činil přibližně 43 procenta. Dividendu za fiskální rok 2021 bude SAP vyplácet 23. května 2022, nebo později. „Minulý rok jsme dosáhli skvělých výsledků a chceme, aby se naši akcionáři na tomto úspěchu podíleli zvýšenou dividendou,“ uvedl finanční ředitel společnosti Luka Mucic.

Představenstvo se souhlasem dozorčí rady rozhodlo, že se letošní výroční valná hromada akcionářů uskuteční virtuálně. Důvodem je nepředvídatelný budoucí vývoj pandemické situace v Německu během následujících měsíců, značné riziko omezení velkých akcí v souvislosti s pandemií a také zajištění bezpečnosti všech účastníků.

PSALI JSME:
Bez Billa McDermotta by SAP nebyl takový, jak jej dnes známe

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB