Sberbank CZ meziročně zvýšila zisk o 43 procenta na 539 milionů

Sberbank CZ dosáhla nejlepšího výsledku od vstupu na český trh. Meziročně zvýšila čistý zisk po zdanění o 43 procent na 539 milionů korun. Banka o tom informovala v tiskové zprávě. Vliv na výborný výsledek měla pokračující transformace, vyšší čisté výnosy z poplatků a provizí, vyšší úrokové výnosy a zároveň snížení provozních nákladů.
Sberbank CZ informovala, že meziročně zvýšila čistý zisk o 43 % na 539 milionů korun. Foto: Sberbank CZ

Díky tomu bance vzrostl provozní zisk a dosáhla nejlepšího hospodářského výsledku v dosavadní historii Sberbank v České republice. Pozitivní vliv na hospodářský výsledek má i vysoká kvalita úvěrového portfolia, která vedla ke snížení výše opravných položek.

V roce 2019 dosáhla banka rekordně vysokého čistého zisku po zdanění ve výši 539 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 43 %.

Banka zaznamenala vyšší zájem o spotřebitelské úvěry a dosáhla dobrých výsledků v příjmech z pojištění a investic.

V segmentu korporátních zákazníků byl dobrý výsledek podpořen i novými objemy pro korporátní klientelu a malé a střední firmy.

Čistý zisk z finančních operací před vytvořením rezerv a opravných položek tak dosáhl 2,571 miliardy korun, meziročně se tak zvýšil o 6,3 %. Bilance se zvýšila na 83,7 mld. Kč.

Celkový objem klientských vkladů mírně vzrostl na 69,6 miliardy korun a objem úvěrů klientům se zvýšil na 63,1 mld. Kč. I přes růst obchodních výsledků se bance podařilo snížit provozní náklady o 91 milionů korun.

Díky opatrnému řízení rizik si banka v loňském roce udržela nízký podíl nesplácených úvěrů, který klesl na 1,54 %.

Kapitálová přiměřenost dosáhla úrovně 16,59 %, což je výrazně nad prahem požadovaným regulátorem a umožňuje další rozvoj banky.

PSALI JSME:
Sberbank CZ za rok 2017 zvýšila zisk na 424 miliony korun

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard korun na 26,57 miliardy. Vyplývá to z dat, která včera zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomáhat Nadaci Terezy Maxové dětem nás baví, říká Radek Sedlář

Rozhovor
Letošní už šestý ročník charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem Hýbejte se s Tearibearem dostalo i kvůli koronaviru novou podobu. Místo běhání či chůze na jednom vybraném místě se mohou zájemci, kteří chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem, zapojit do projektu kdekoli – stačí si jen stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na webu tearibear.cz.
Rolovat nahoru