Sbírka potravin se letos uskuteční v rekordním počtu prodejen Albert

Jarní část již devátého ročníku potravinové sbírky proběhne 24. dubna od 8:00 do 18:00 hodin. Prodejny Albert se do ní zapojují již od jejího počátku, avšak letos s rekordním počtem prodejen. Zákazníci budou moci v sobotu během svého běžného nákupu darovat dobrovolníkům potraviny a drogerii v 63 prodejnách Albert po celé republice.
V průběhu soboty budou moci zákazníci darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží do speciálně označených nákupních vozíků. Foto: Albert

Celostátní akce se snaží již tradičně upozornit na problematiku plýtvání potravinami a zároveň pomoci lidem, kteří se potýkají s jejich nedostatkem. Díky darům zákazníků Alberta putovalo při loňské podzimní části lidem v nouzi více než 65 tun potravin a drogistického zboží. Vzhledem k pandemické situaci se sbírka bude konat za přísného dodržení všech hygienických opatření.

V průběhu soboty budou moci zákazníci darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží do speciálně označených nákupních vozíků. Pomohou jim v tom dobrovolníci oblečení do zástěr s logem Sbírky potravin. Dary pak poputují prostřednictvím potravinových bank přímo do charit, nadějí a neziskových organizací. Pomohou tak například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi, lidem s postižením nebo bez domova.

Darovat potraviny je snadné

Jednoduše stačí zajít na běžný nákup a vybrané potraviny pak za pokladnami dát do označených nákupních vozíků dobrovolníkům.

„Před devíti lety jsme společně s Federací potravinových bank a s dalšími subjekty začali s touto celonárodní akcí, která pomáhá potřebným, ale také upozorňuje na problém s plýtváním jídla. Za tuto dobu se ze sbírky stala již tradice. Jsme rádi, že jsme letos mohli za dodržování přísných hygienických pravidel zapojit ještě více prodejen. Vloni na podzim darovali zákazníci v našich prodejnách rekordní množství potravin a díky vyššímu počtu obchodů doufáme, že jarní kolo bude neméně úspěšné,“ komentuje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Dlouhodobě Albert také daruje potravinovým bankám neprodané potraviny. Letos zahájil i spolupráci se záchrannými stanicemi, kterým daruje neprodané ovoce či zeleninu. Dary nejsou ale jen potravinové, Potravinové bance pro Prahu a Středočeský kraj loni daroval auto s chladící vestavbou na svoz čerstvých potravin.

„Jelikož se Sbírka koná dvakrát ročně, vhodně doplní sklady potravinových bank o trvanlivé potraviny, které jsou v pravidelných darech neprodaného zboží zastoupeny méně. Na rozvoji spolupráce s potravinovými bankami společně neustále pracujeme a proces darování zdokonalujeme.  Jenom za loňský rok jsme takto darovali více než 800 tun potravin, a podařilo se nám tak více než zdvojnásobit dar předešlého roku,“ dodává Jiří Mareček.

Vhodné jsou luštěniny ale i dětské pleny

Nejvíce pomohou trvanlivé potraviny, jako jsou konzervy, polévky, rýže, luštěniny, dětská výživa, těstoviny nebo olej. Kromě toho je vhodná také základní a dětská drogerie. Vybrané potraviny jsou po nákupu převezeny do potravinové banky k roztřídění a kontrole. Následně jsou připraveny k předání odběratelským neziskovým organizacím. Produkty pak putují těm nejohroženějším skupinám.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru