Šest měsíců války na Ukrajině a šest milionů příjemců pomoci

Za šest měsíců trvání současného ozbrojeného konfliktu na Ukrajině poskytl Červený kříž různou formu pomoci 6,3 milionu lidem postiženým touto válkou. Český červený kříž (ČCK) uskutečnil na Ukrajinu již 30 misí.
Pomoc Červeného kříže zahrnuje ošetřování a odsuny raněných. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pomoc obětem rusko-ukrajinského ozbrojeného konfliktu je jednou z největších současných humanitárních akcí Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce.

Zapojen je především Ukrajinský červený kříž, Mezinárodní výbor ČK i Mezinárodní federace společností ČK&ČP a řada národních společností – Červené kříže sousedních zemí: Běloruský, Maďarský, Moldavský Polský, Ruský, Rumunský a Slovenský pomáhající uprchlíkům – a dalších 40 národních společností včetně Českého červeného kříže (ČČK). Všechny tyto složky Hnutí ČK&ČP vyslaly do terénu přes sto tisíc svých příslušníků.

Pomoc Červeného kříže zahrnuje ošetřování a odsuny raněných, humanitární pomoc obětem války, psychosociální pomoc, obnovování rodinných kontaktů a pátrání po nezvěstných, návštěvy osob zbavených svobody a další humanitární aktivity.

Za uplynulého půl roku se různých forem pomoci Červeného kříže dostalo 6,3 milionu lidí, mimo byl např. osmi milionům lidí zajištěn přístup k pitné vodě, 66 500 osob se týkalo zajištění ochrany dle mezinárodního práva. Objem materiální pomoci přesáhl 30 000 tun.

Český červený kříž vyslal na Ukrajinu již 30 humanitárních misí – jejich těžištěm je hlavně posilování dostupnosti zdravotní péče na Ukrajině, což je základ a nutný předpoklad jakékoli další pomoci.

Na Ukrajině jsme například předali již 41 sanitek a zdravotnických vozidel, dále Ukrajinský červený kříž dostává zdravotnický materiál, léčiva a zdravotnické přístroje, vybavení typu zdravotnických stanů, vakuových nosítek, komunikační a navigační prostředky nebo ochranné prostředky (přilby, vesty).

Objem pomoci ČČK přesáhl 250 tun. Podílíme se také na transportu nemocných z Ukrajiny k léčbě v ČR. V naší zemi jsme také pomohli více než 250 000 uprchlíků. Počítáme i s poválečnou obnovou. Naše pomoc je financována z prostředků sbírky na Fondu humanity ČČK, příspěvků Ministerstva zahraničních věcí, MEDEVACu MV, z darů jednotlivců a institucí.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB