Šestá šokující předpověď pro rok 2022: Ženská redditová armáda vytáhne do boje proti korporátnímu patriarchátu

Skupina obchodnic využije taktiku redditové armády z let 2020-21 a zahájí koordinovaný útok na firmy nechvalně proslulé genderovou nerovností. To se výrazně podepíše na cenách akcií firem, na něž se zaměří.
Skupina obchodnic podle Šokujících předpovědí Saxo Bank využije taktiku redditové armády z let 2020-21 a zahájí koordinovaný útok na firmy nechvalně proslulé genderovou nerovností. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ženy už nejsou ochotny dál čekat. Jsou unaveny nedostatkem pokroku a v roce 2022 se na sociálních sítích rychle rozmáhá hnutí, které má donutit firmy porušující občanská práva, aby přestaly tolerovat nespravedlivé a sexistické, rasistické a jinak diskriminační praktiky.

I když se ženy dosud musely spokojit s nižšími příjmy, dokážou uspořit více, než muži. Tyto úspory se jim budou hodit, když se rozhodnou vzít situaci do svých rukou a využít nezanedbatelný vliv kolem hnutí #metoo na finančních trzích.

Na rozdíl od původní Redditové armády, která byla často nihilistická, bude Ženská redditová armáda rafinovanější a obchodnice budou koordinovat long squeeze a shortovat akcie vybraných patriarchálních společností.

Zároveň investují své finance do firem s nejlepším zastoupením žen ve středním a vyšším managementu.

Politici po celém světě takový vývoj nejenže neodsoudí, ale přímo jej vítají a podporují, čímž dál zvyšují tlak na firmy se zastaralým patriarchálním přístupem, nerovným odměňováním podle pohlaví a nedostatečným zastoupením žen v představenstvu a ve vedení obecně, a těm nezbude, než své chyby napravit.

Tržní vývoj: Hnutí dosáhne reálných výsledků, když se tématu chytí i zbytek trhu, a ceny akcií firem, na něž se zaměří, půjdou prudce dolů. Tyto firmy se pak budou snažit rychle napravit, co se dá. Začíná renesance genderové parity na trzích.

Autorka je seniorní stratég pevných výnosů v Saxo Bank
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 3
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. VV Vlastimil Všetečka

    Pozoruji dlouhodobou snahu rozvrátit světový řád. Těžko se mění pohled na svět spokojených lidí, proto se musí všichni rozeštvat. (barevní vs bílý, ženy vs muži, homo+x vs hetero, mladí proti starým, chudší proti bohatším, hloupí proti chytrým, skoro u každého se najde něco čím se zařadí do jakékoliv menšiny a je popuzován proti většině. Tuto nespokojenost je třeba denně šířit díky aktivistům, kteří z části z přesvědčení a z části za peníze, cpou tyto info všemi způsoby (v nejhorším případě veřejnoprávními prostředky) do lidí a především do mladé generace. Vytváří se jednotný názor a každý kdo má jiný je různě pronásledován (od posměšků na soc. sítích až po ohrožení zaměstnání).
    P:S. – proč je ve firmách stále více mužů, po zkušenostech s pronásledováním úspěšných bílých méně úspěšnými pracovnicemi a stovkách soudů za sex. harašení jsou do firem přednostně (do některých výhradně přijímáni muži, aby se firmy dopředu vyhnuli soudním sporům a odškodnění (někdy i oprávněně)

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB