Šestá šokující předpověď pro rok 2024: Robert F. Kennedy vyhraje prezidentské volby v USA

Jak rok 2023 přechází do roku 2024, v Americe se začíná projevovat recese, která přináší větší potenciál pro zásadní změnu politických postojů. Po čtyřech letech Trumpa a po čtyřech letech Bidena nadšení voličů pro obstárlé kandidáty klesá. Bidenova podpora slábne, protože ekonomika a trh práce se dostávají do krize a inflace zůstává vysoká.
Před recesí na začátku roku 2024 se Kennedy junior jeví jako černý kůň, který by mohl vyhrát volby a průzkumy veřejného mínění mu dávají podporu kolem 15 procent voličů. Ilustrační foto: Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57206145

Veřejnost si spojuje Bidenovo špatné řízení geopolitické situace na Ukrajině a na Blízkém východě s prudkým růstem cen ropy, základního zboží a nájmů. Trump se mezitím těší nadšené politické základně, ale jeho narcistické vystupování a nevyzpytatelné chování způsobuje, že se řady jeho skalních příznivců zmenšují.

Pozorovatelé si všimnou pozoruhodných paralel s mírovou kampaní Roberta F. Kennedyho staršího ve volbách v roce 1968, kdy jeho popularita stoupala, když se snažil získat demokratickou nominaci, než jeho kampaň přerušila kulka atentátníka. Postoj Roberta F. Kennedyho juniora ale spíš odráží snahy jeho strýce Johna F. Kennedyho.

Před recesí na začátku roku 2024 se Kennedy jr. jeví jako černý kůň, který by mohl vyhrát volby a průzkumy veřejného mínění mu dávají podporu kolem 15 procent voličů.

Ale jak se Amerika bude na jaře a v létě potýkat s recesí, jeho podpora v průzkumech obrovsky stoupne. Nespokojenost se současnými demokraty bude dál růst a Kennedyho populistické a izolacionistické poselství pak osloví i méně majetné Trumpovy voliče, protože juniorova „třetí cesta“ zboří starou mantru, podle níž je člověk horlivě pro a zároveň horlivě proti jedné ze dvou tradičních stran.

V den voleb 5. listopadu zvítězí v amerických volbách Kennedy s 38 procenty hlasů a Biden s Trumpem se o zbytek podělí téměř rovným dílem. Vítězství ve volebním kolegiu je překvapivě dominantní i ve většině bývalých Trumpových států. Začne nová éra americké politiky, která se otřese v základech a odstraní dosavadní nefunkčnost, protože Kennedy bude schopen svou politikou vytvořit koalici obou stran.

Autor je vedoucí oddělení forexových strategií Saxo Bank
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 5
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
 1. Pe Petr

  Dle „šokujících“ předpovědí bude rok 2024 skvělý….Hlavně ta koupě ligy šejkem mě rozesmála. To je opravdu strašné co se bude dít v roce 2024 🙂

 2. In Ing.Mysík

  To je zajímavá představa. Ale spíš očekávám, že nadnárodní korporace zapnou finanční forsáž a s cílem udržení svých tučných zisků opět prosadí nějakou tu mumii, či šílence. Prosazení čehokoliv reálně demokratického je v dnešním světě již pouhopouhou utopií.

 3. Lu Lubor

  Úžasné, jak malý bezvýznamný čecháček předpovídá, co se stane do roka a do dne v jedné z nejmocnějších zemí světa 😀
  Raději ani nechci vědět, jakými fantasmagorickými postupy došel k těmto směšným závěrům.

  Navíc celý život, co to sleduji, tak tihle šamani, kteří se snaží předvídat co se stane, tak se vždy brutálně seknou. Ale pořád to dělají a pořád jim na to lidé skáčou…

  Pak se divme, že má babiš takovou popdoru a pětikolka je u moci. Lidé si skutečně za svoji hloupost zaslouží tresty!
  Proč to ale odskáčeme i my – rozumní, to je nefér hra, které nerozumím.

  • Ba Balog

   Ano lidé se snaží předpovědět budoucnost, kdyby jste byl jako já , spojený z Bohem , byl jsem 47 minut mrtví , mě oživovali a vystoupil jsem z těla ….atd. Předtím jsem byl ateista , materialista , už nejsem , mám 100krát lepší vnímání a též vím budoucnost , ale ta se může změnit , můžou to změnit lidé svím chováním a chápáním , bohužel vyhrává satan – mamon je prostředek kterým porazí boha ale to už je pro vás zložité a nevěříte tomu.

 4. Bo Bob

  Bylo by to pekny, kdyby Trump s Bidenem konecne zmizeli v propadlisti dejin a nahradil je nekdo jako Kennedy Junior, kterej by konecne mohl dat Americe novej smer

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB