Seznamte se: Sára Davidová, nejúspěšnější maturantka na světě

Mezi nejlepší maturanty na světě patří letos Sára Davidová, studentka gymnázia Nový PORG. Plného počtu bodů v mezinárodní IB maturitě dosáhla spolu s dalšími 212 studenty v konkurenci 166 278 účastníků zkoušky z celého světa.
Sára Davidová, nejúspěšnější maturantka na světě. Foto: Nový PORG

Mezinárodně uznávaný doklad o ukončení střední školy, jakým je například mezinárodní maturita IB DB (International Baccalaureate Diploma), je podmínkou k přijetí na zahraniční univerzitu. Mezinárodní maturitu aktuálně nabízí přes pět tisíc škol ze 150 zemí světa. V České republice je takových škol patnáct a letos mezinárodní maturitní zkoušku skládalo 369 českých studentů.

Sára Davidová, která při letošní mezinárodní maturitě dosáhla plného počtu bodů, tak mohla v říjnu začít studovat na Stanfordově univerzitě v Kalifornii, kam již před rokem nastoupila její starší sestra Bára.

„Z letošních 56 maturantů jich ke studiu v zahraničí nastoupilo třicet. Výhodou IB programu je pro ně zejména příprava na výrazně odlišný styl studia, který je pro zahraniční univerzity typický,“ říká Karel Lemfeld, ředitel gymnázia Nový PORG, kde mají nově možnost získat IB maturitu i studenti jiných škol.

PSALI JSME:
Životní zlom v páté třídě? Sortování dětí na chytré a hloupé po Česku

Zavřít reklamu ×
  1. Krásná zpráva. Gratuluji. Jen pro pořádek: Spousta studentů z ČR se dostala na zahraniční univerzity bez jakýchkoli potíží i bez diplomu IB (PORG), bez zkoušek – měli totiž vynikající výsledky v českých školách (výsledky z předmětů 1,1,1,1, – povinné 4 předměty) s běžným vysvědčením i maturitou, navíc mají stipendia (ne půjčky), všechna skripta zdarma. Obory: inženýrství, biologie, a pod. spokojení, nadšení. Všichni z mého okolí. Moc jim to přeji a gratuluji. Svět není jen o instituci PORG.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Čtyřlístek posil v konzultační skupině FLO

Podle informací poskytnutých portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) se digitální konzultační skupina FLO rozhodla rozšířit svůj management. Šéfem strategie se stává Pavel Špryňar, datový tým posiluje …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB