Seznamte se: Sára Davidová, nejúspěšnější maturantka na světě

Mezi nejlepší maturanty na světě patří letos Sára Davidová, studentka gymnázia Nový PORG. Plného počtu bodů v mezinárodní IB maturitě dosáhla spolu s dalšími 212 studenty v konkurenci 166 278 účastníků zkoušky z celého světa.
Sára Davidová, nejúspěšnější maturantka na světě. Foto: Nový PORG

Mezinárodně uznávaný doklad o ukončení střední školy, jakým je například mezinárodní maturita IB DB (International Baccalaureate Diploma), je podmínkou k přijetí na zahraniční univerzitu. Mezinárodní maturitu aktuálně nabízí přes pět tisíc škol ze 150 zemí světa. V České republice je takových škol patnáct a letos mezinárodní maturitní zkoušku skládalo 369 českých studentů.

Sára Davidová, která při letošní mezinárodní maturitě dosáhla plného počtu bodů, tak mohla v říjnu začít studovat na Stanfordově univerzitě v Kalifornii, kam již před rokem nastoupila její starší sestra Bára.

„Z letošních 56 maturantů jich ke studiu v zahraničí nastoupilo třicet. Výhodou IB programu je pro ně zejména příprava na výrazně odlišný styl studia, který je pro zahraniční univerzity typický,“ říká Karel Lemfeld, ředitel gymnázia Nový PORG, kde mají nově možnost získat IB maturitu i studenti jiných škol.

PSALI JSME:
Životní zlom v páté třídě? Sortování dětí na chytré a hloupé po Česku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Počet živě narozených překonal počet zemřelých

Extrémně nízká nezaměstnanost a rychlý růst mezd činí z České republiky atraktivní místo k životu. Naše země láká především Ukrajince, Slováky, Rumuny a Rusy. Žít v České republice však chtějí i lidé ze západní Evropy.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru