ŠKODA AUTO obhájila loňské vítězství v žebříčku CZECH TOP 100

ŠKODA AUTO obhájila své loňské vítězství v žebříčku CZECH TOP 100 Nejvýznamnějších firem České republiky a získala již čtyřiadvacáté prvenství v tomto přehledu. První příčka je o to cennější, že loňský rok spojený s pandemií covid-19 významně zasáhl zejména automobilové odvětví.
Ocenění pro společnost Škoda Auto převzal Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu. Foto: Škoda Auto

Společnost ŠKODA AUTO přijala ve svých závodech desítky opatření, čímž zabránila šíření nemoci ve všech závodech, a navzdory propadu většiny hlavních trhů i nucené odstávce výroby dokázala znovu dodat zákazníkům více než milion vozů. Letos ŠKODA AUTO otevírá zcela novou kapitolu své více než 125leté historie: Na trhy uvádí elektrický model ENYAQ iV.

Martin Jahn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu, říká: „ŠKODA AUTO se za posledních dvacet let vypracovala mezi automobilky s globálním významem. Posledních sedm let v řadě se nám rovněž podařilo překonat hranici milionu dodaných vozů, a to včetně loňského roku, poznamenaného šířením koronaviru covid-19. Jsme hrdí, že i díky tomu zůstáváme v žebříčku nejvýznamnějších domácích firem na prvním místě.“

Automobilka ŠKODA AUTO je v historii žebříčku, jehož tradice sahá do roku 1993, jednoznačně nejčastěji oceňovanou společností. V přehledu jsou každoročně hodnoceny významné české společnosti na základě aktuálního vývoje ekonomických a dalších ukazatelů, jako je například kvalita produktů, hodnota firmy, společenská zodpovědnost a atraktivita firmy jako zaměstnavatele. Hlavní žebříček je pak sestaven podle tržeb, dosažených jednotlivými firmami za uplynulý rok.

Rok 2020 byl stejně jako u většiny dalších podniků poznamenán pandemií covid-19, přesto ŠKODA AUTO dokázala dodat více než milion vozů. Bezprostředně po vypuknutí nemoci přistoupila automobilka k desítkám opatření, jejichž cílem bylo chránit zaměstnance a zajistit plynulý chod výroby. Díky důsledným krokům, které svým rozsahem překonaly stanovená vládní nařízení, se podařilo zabránit šíření koronaviru ve všech třech českých závodech.

ŠKODA AUTO se také soustředila na posílení svého produktového portfolia. Loňský rok byl ve znamení premiéry nové generace stěžejního modelu OCTAVIA a příprav na spuštění sériové výroby a prodeje přelomového elektromobilu ENYAQ iV, který značce otevírá cestu do nové éry elektrického pohonu. Vloni automobilka potvrdila, že do konce roku 2022 představí více než 10 částečně nebo plně elektrifikovaných vozů.

Spuštěna byla řada opatření zaměřených na rozšiřování modelové nabídky v dostupnějších segmentech, na vstup na nové trhy a na dosažení dalších pokroků v oblasti udržitelného rozvoje a diverzity. Ještě před koncem roku 2020 dosáhla ŠKODA AUTO v závodě ve Vrchlabí důležitého milníku: Mezi prvními průmyslovými podniky přešla na uhlíkově neutrální výrobu. K zajištění CO2 neutrální produkce ve všech českých závodech se společnost zavázala do konce této dekády.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru