Škoda Auto opět generálním partnerem cyklistického závodu L’Etape Czech Republic by Tour de France

Škoda Auto Česká republika pokračuje v partnerství s cyklistickým závodem pro širokou veřejnost L’Etape Czech Republic by Tour de France. Pořadatelům 3. ročníku poskytne 14 vozů Škoda Enyaq a Škoda Superb iV.
Škoda Auto je znovu generálním partnerem cyklistického závodu L'Etape Czech Republic by Tour de France. Foto: Škoda Auto

Další automobily se objeví přímo na trasách závodu v podobě alegorických vozů. V L’Etape vesničce na Strahově pak značka Škoda návštěvníkům představí svůj nejnovější plně elektrický model Enyaq Laurin & Klement a nabídne zajímavý doprovodný program.

Cyklistický festival pro každého

V sobotu 10. června odstartuje 3. ročník festivalu cyklistiky, který do České republiky každoročně přináší atmosféru nejslavnějšího cyklistického závodu na světě. Stejně jako Tour de France není jen o závodění, nebude taková ani L’Etape Czech Republic by Tour de France. Nad rámec sportovního zážitku totiž nabídne i bohatý doprovodný program. Na své si přijdou fanoušci cyklistiky, rodiny s dětmi i milovníci francouzské kultury a gastronomie.

„Jsme hrdí, že i letos, kdy navíc značka Škoda slaví 20. výročí partnerství s Tour de France, můžeme být součástí tohoto svátku cyklistů a přispět ke skvělým zážitkům jak na trati, tak mimo ni. Rád bych pozval velké i malé fanoušky do naší Škoda WeLoveCycling.cz zóny na Strahově, kde pro ně připravíme řadu atrakcí, včetně dětského dopravního hřiště. Závodníkům srdečně přeji mnoho sil a energie, kterou jim jistě dodají i již tradičně úžasní fanoušci na trati,“ říká Libor Šedivák, vedoucí marketingu Škoda Auto Česká republika.

L’Etape vesnička na Strahově středobodem dění, Škoda Auto zve návštěvníky do svého zázemí

Tuzemské zastoupení mladoboleslavské automobilky působí v roli generálního partnera závodu od samého začátku. Ten se letos uskuteční již potřetí a jeho pořadatelé chtějí navázat na loňský úspěch. K aktivnímu zapojení do závodu nejsou potřeba žádné licence a jiné profesionální předpoklady.

Zúčastnit se může každý fanoušek cyklistiky, který chce na vlastní kůži zažít pocity slavných profesionálů na trati Tour de France. Kdo nebude chtít závodit, může se přijít jen podívat. L’Etape vesnička s mnoha stánky, atrakcemi a oficiálními produkty Tour de France bude situována na Strahovském stadionu.

Škoda Auto tam rozbalí své zázemí s dětským cyklistickým hřištěm, stanem WeLoveCycling.cz či prezentacemi nových automobilů a cyklistického příslušenství. Vozy Škoda vyrazí i na trať vždy krátce před hlavním pelotonem závodníků. Součástí této karavany, která se na některých diváckých místech zastaví a rozdá tam zajímavé dárkové předměty, bude moderátor Petr Říbal.

Trojice tras různých obtížností, vybere si profesionál i amatér

L’Etape Czech Republic by Tour de France dává letos na výběr tři varianty tras. Nejdelší měří 142,5 km a má převýšení okolo 1 900 metrů. Tato poctivá klasikářská etapa nabídne to nejlepší z křivoklátských lesů a údolí Berounky. Střední trasa s délkou 103 km a převýšením 1 200 metrů bude zřejmě tou nejpopulárnější. Představuje výzvu v podobě několika stoupání a slibuje skvělou atmosféru na fanouškovských místech.

Atmosféru Tour de France lze zažít i na nejkratší trase, na jejíchž 65 kilometrech nastoupají cyklisté přes 600 metrů. Chybět nebude vrchařský segment na Podkozí, dvě občerstvovací stanice a několik fan pointů.

Na trati nebo ve strahovském zázemí bude přítomna řada osobností ze světa vrcholového sportu. Zúčastní se například skvělí čeští cyklisté Tomáš Bábek a Zdeněk Štybar, rychlobruslařka Martina Sáblíková, bývalý sprinter Ján Svorada či legendární fotbalový brankář Petr Čech. Ve startovním poli se objeví také známé tváře spojené se značkou Škoda, jako jsou Petr Lexa, Evelína Opičková a Jiří Ježek.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB