ŠKODA AUTO podporuje dobročinnou sbírku pro školáky z rodin v tísnivé finanční situaci

ŠKODA AUTO se spolu s Odbory KOVO Mladá Boleslav připojila k veřejné sbírce pro školáky z rodin ve složité finanční situaci, která byla včera oficiálně zahájena a je součástí dobročinného projektu Boleslavský Ošatník.
Sbírka probíhá od 24. srpna do 4. září 2022 v obchodním centru Olympia v Mladé Boleslavi. Na fotografii Jaroslav Povšík, předseda podnikové rady Odborů KOVO a místopředseda dozorčí rady Škoda Auto, a Maren Gräf, členka představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Lidé a kultura. Foto: Škoda Auto

Ten zřídilo statutární město Mladá Boleslav pro pomoc všem lidem v nouzi a ve velké míře pomáhá jak občanům z regionu, tak uprchlickým rodinám z Ukrajiny, které zde našly zázemí po vypuknutí války. Zatímco humanitární pomoc byla zaměřena na oblečení, hygienické potřeby a drobné vybavení pro domácnost, současná sbírka se soustředí na potřeby školáků, zejména těch, kteří nastupují do místních škol poprvé.

Maren Gräf, členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Lidé a kultura, řekla: „ŠKODA AUTO se v České republice dlouhodobě a široce angažuje v pomoci lidem v obtížných životních situacích. V rámci projektu Boleslavský Ošatník proto darujeme školní pomůcky dětem z potřebných rodin. Ve spolupráci s Odbory KOVO, statutárním městem Mladá Boleslav a dalšími partnery chceme dětem pomoci zajistit co nejlepší vzdělávání již v raném věku a položit tak základy pro jejich úspěšnou školní docházku a zdařilý vstup do pracovního života“.

Jaroslav Povšík, předseda podnikové rady Odborů KOVO a místopředseda dozorčí rady ŠKODA AUTO, řekl: „Když slyšíme slovo děti, vždy nám při tom naskočí úsměv na tváři. Pro děti vždy uděláme něco navíc, něco hezkého. Proto Odbory KOVO společně se společností ŠKODA AUTO a Nadačním fondem ŠKODA AUTO dětem pomáhají. Chceme jim zachovat dětství, radost, krásu a tak trochu je připravit do života. Proto to budeme dělat vždy.“

Sbírka probíhá od 24. srpna do 4. září 2022 v obchodním centru Olympia v Mladé Boleslavi. Přispěvatelé mohou donést nové i použité školní potřeby jako aktovky, krabičky na svačinu, láhve, obuv pro přezutí a do tělocvičny a další pomůcky, jejichž pořízení představuje zejména pro rodiny prvňáčků značnou finanční zátěž.

Školní vybavení je určeno pro rodiny v tíživé životní situaci, děti samoživitelek a samoživitelů i děti z uprchlických rodin. Kontrola a doporučení rodin, které na podporu dosáhnou, probíhá ve spolupráci s místními veřejně prospěšnými organizacemi, Úřadem práce ČR a odborem sociálních služeb.

ŠKODA AUTO se dobročinné pomoci věnuje dlouhodobě, a to jak na republikové úrovni, tak v regionech, kde provozuje své výrobní závody. Vedle intenzivní podpory zdravotních TISKOVÁ ZPRÁVA Strana 2 z 2 a sociálních služeb během pandemie nemoci covid-19 zajistila rychlou a rozsáhlou finanční i materiální pomoc obyvatelům Ukrajiny.

Automobilka vyslala bezprostředně po zahájení války několik kamionů s humanitárním nákladem přímo na Ukrajinu a celkem na pomoc lidem zasaženým konfliktem uvolnila více než 20 milionů korun. Rodinám uprchlíků společnost pomáhá s ubytováním, vyřizováním víz, poskytováním jazykových a vzdělávacích kurzů či zdravotní péčí.

Prostřednictvím Nadačního fondu automobilka ve spolupráci s Odbory KOVO ve svých regionech dále podpořila nejen sociální začlenění uprchlíků, ale také navýšení kapacit pro vzdělávání dětí a dospělých částkou převyšující 6,5 milionů korun.

Podpora osob v nouzi a znevýhodněných občanů je spolu s pomocí regionům a dobrovolnictvím zaměstnanců pevnou součástí společenské odpovědnosti automobilky ŠKODA AUTO.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Česku chybí práce mladých vzdělaných žen. Jsou na mateřské

Analýza
Na rozdíl od většiny evropských zemí se Česku stále nedaří skloubit kariéru a mateřství. Na trhu pak chybí práce mladých a vzdělaných žen. Ukázala to nová studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR, s jejímiž výsledky se redakce FAEI.cz měla možnost seznámit.