Škoda Auto spouští hlasování veřejnosti v druhém ročníku soutěže Auto pro Zdravotního klauna

Druhý ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna postoupil do další etapy: Od včerejšího dne až do 19. května může veřejnost rozhodnout o podobě třetího sponzorského vozu Škoda Enyaq iV. Dva předchozí elektromobily získala nezisková organizace Zdravotní klaun vloni na podzim, a protože se koncept vzniku originálních vozů za pomoci dětských omalovánek osvědčil, i letos mohli mladí výtvarníci do 15 let zaslat svoji představu o klaunském autě.
Ilustrační foto: Škoda Auto

Porota z návrhů vybrala deset finalistů, jejichž tvorba je zveřejněna na internetové adrese https://autoproklauna.skoda-auto.cz, a zde také probíhá hlasování. Vůz Škoda Enyaq iV navržený dětmi bude slavnostně předán 2. června 2023 v rámci akce Den se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu. Mladoboleslavská automobilka podporuje neziskovou organizaci Zdravotní klaun již více než 20 let.

Děti mohly během letošního dubna nakreslit podobu auta pro klauny buď elektronicky prostřednictvím nástrojů na internetové stránce soutěže, nebo v papírově podobě. Z došlých návrhů vybrala deset finalistů odborná porota, která byla složena ze zástupců společnosti Škoda Auto a neziskové organizace Zdravotní klaun.

Smyslem výtvarné soutěže „Auto pro Zdravotního klauna“ je zviditelnit poslání Zdravotních klaunů, kteří od roku 2001 přinášejí radost, dobrou náladu a především naději na místa, kde se jich příliš nedostává.

Pomáhají dětským a geriatrickým pacientům procházet léčbou s úsměvem. Navštěvují je přímo u lůžek, věnují se dětem v průběhu plánovaných operací, rozjasňují náročné čekání na pohotovostech a ve specializovaných ambulancích, jsou dlouhodobými veselými parťáky v léčebnách i stacionářích.

Nesmírný význam mají pro vážně nebo dlouhodobě nemocné pacienty a jejich nejbližší, kteří v souvislosti s léčbou často zažívají složité životní situace. Speciálně vyškolení Zdravotní klauni pravidelně navštěvují po celé České republice 63 nemocnic, deset domovů pro seniory a jeden hospic.

Hlasování o podobě chystaného vozu probíhá na adrese https://autoproklauna.skoda-auto.cz a končí 19. května 2023. Následně na základě vítězného návrhu vznikne skutečný vůz. Autorka či autor vybrané skici získá tablet Apple iPad včetně pera Apple Pencil, všichni finalisté se pak mohou těšit na dárkové předměty od společnosti Škoda Auto. Plně elektrický model Škoda Enyaq iV navržený dětmi bude slavnostně předán 2. června 2023 v rámci akce Den se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu.

Mladoboleslavská automobilka podporuje neziskovou organizaci Zdravotní klaun již od roku 2002, a to jak zápůjčkami automobilů, tak přímými finančními dary. V uplynulých dvou letech přispěla finančními dary v celkové výši dvou milionů korun a vloni předala do užívání dva elektromobily Škoda Enyaq iV.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.