ŠKODA AUTO udělila Ceny Laurina & Klementa vysokoškolským studentům za nejlepší závěrečné práce

ŠKODA AUTO slavnostně vyhlásila vítěze Cen Laurina & Klementa, které jsou již třetím rokem udělovány nejúspěšnějším závěrečným pracím studentů zejména technických oborů. Cílem soutěže je motivovat studenty bakalářských či magisterských programů k výběru tématu, které se týká praktických otázek převážně z technických oborů a je navrhnuto ve spolupráci s automobilkou.
Maren Gräf, členka představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Lidé a kultura, předala cenu vítězi letošního ročníku Josefu Steklému, studentu Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze. Foto: Škoda Auto

Díky vedení práce odborníky z automobilky mají práce praktický přínos a studenti si díky tomu ještě před završením studia zlepší své znalosti a možnosti dalšího profesního rozvoje. V rámci soutěže jsou práce posuzovány porotou, složenou z odborníků společnosti ŠKODA AUTO a ze zástupců akademické půdy. Automobilka řadí podporu technického vzdělávání mezi priority své společenské odpovědnosti, a to na všech úrovních: Od předškolní a základní přes středoškolskou a odbornou až po univerzitní.

Ceny vítězům předala Maren Gräf, členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Lidé a kultura. „ŠKODA AUTO dlouhodobě podporuje rozvoj vzdělávání v České republice, protože dobré studijní základy jsou předpokladem pro uplatnění mladých lidí v životě. Soutěž Cena Laurina & Klementa je jedním z mnoha způsobů, jak propojujeme akademické zázemí s řešením praktických otázek, což je oboustranně přínosné. Nejtalentovanější studenti následně mohou své teoretické poznatky dále rozvíjet přímo v oboru, s nímž se blíže seznámili. Těší mne, že od letoška předáváme také Zvláštní cenu za udržitelnost, která poukazuje na to, že témata, jako je udržitelnost či rovné příležitosti pro muže a ženy, nejsou jen krátkodobými trendy, ale nedílnou součástí firemní kultury společnosti ŠKODA AUTO,“ prohlásila Maren Gräf během slavnostního vyhlášení.

Zájemci o účast v soutěži Cena Laurina & Klementa se buď přihlašují k tématům, která vypsalo některé z oddělení společnosti ŠKODA AUTO, nebo vysokoškoláci se souhlasem vedoucího práce sami navrhnou problematiku, jíž se chtějí na závěr studia věnovat. Obsah práce se týká praktických otázek z oblasti vývoje, výroby, logistiky a dalších převážně technických oborů a uchazeči se na nich naučí uplatnit své teoretické znalosti na konkrétní problematice spojené s chodem firmy.

Práce posuzovala odborná porota, složená z odborníků společnosti ŠKODA AUTO z různých oblastí a ze zástupců akademické sféry. Mezi hlavní kritéria patří odborný přínos, využitelnost výsledků v praxi, inovativnost a originalita tématu. Vítězem letošního ročníku se stal Bc. Josef Steklý, student Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze, který psal svou práci v oddělení kvality na téma Tvorba kalibračního postupu optického robotického pracoviště pro rozměrovou kontrolu karoserií. Cílem práce bylo odhalit nedostatky stávajícího kalibračního postupu optické měřicí stanice a sestavit nový kalibrační postup použitelný interně a čistě v režii ŠKODA AUTO. Josef je ve ŠKODA AUTO na odborné stáži již druhým rokem, a zároveň zastává roli ambasadora pro ČVUT v rámci talentového program Student Talent Pool.

Vítěz obdržel jako odměnu částku ve výši 80 000 korun. Každý další finalista získá 30 000 Kč. Pokud se účastníci rozhodnou pro práci v automobilce po dobu alespoň jednoho roku, obdrží bonus ve výši své výhry. Předání cen proběhlo v areálu Servisního a tréninkového centra společnosti ŠKODA AUTO v Kosmonosích, v jednom z nejmodernějších vzdělávacích center v automobilovém průmyslu, kde se běžně konají technická a obchodní školení pro zaměstnance. Novinkou letošního ročníku byla Zvláštní cena udělená odbornou porotou za udržitelnost, která je jednou z klíčových priorit letos přijaté firemní strategie „NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030“. Tuto cenu obdržela Ing. Zuzana Žofková, absolventka Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, která svou práci věnovala tématu Vlivu typu povlaků na parametry laserového pájení a výslednou kvalitu pájeného spoje v rámci odborné stáže v Technickém servisu lisoven a svařoven. Laureátka navíc obdržela voucher na IT kurz od neziskové společnosti Czechitas, jež se zabývá vzděláváním žen a mládeže v oboru informačních technologií.

Soutěž Cena Laurina & Klementa je jednou z mnoha aktivit společnosti ŠKODA AUTO zaměřených na podporu technického vzdělávání a uplatnění mladých lidí. Letos na podzim automobilka navštívila řadu univerzit s roadshow ŠKODA iV DAY, během níž představila studentům novinky z oblasti elektromobility. Součástí akce byly přednášky a diskuze s odborníky, kteří zájemce seznámili s elektromobily, plug-in hybridy a jejich hlavními technologiemi.

Se středními školami ŠKODA AUTO aktuálně spolupracuje účastí na projektech Technologická gramotnost a Technologická olympiáda, kdy pod záštitou Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy odborníci seznamují studenty středních škol s tématy jako elektromobilita, umělá inteligence, kybernetická bezpečnost či internet věcí. Pro žáky základních škol připravila automobilka letos na podzim ukázky nejmodernějších technologií netradiční a poutavou formou – prezentací mobilní laboratoře EDU.LAB.

ŠKODA AUTO řadí podporu technického vzdělávání mezi čtyři hlavní priority své společenské odpovědnosti, a to na všech úrovních: od základní přes středoškolskou a odbornou až po univerzitní. Automobilka spolupracuje s desítkami škol, provozuje vlastní střední odborné učiliště a podnikovou vysokou školu a vedle toho se v rámci ŠKODA Akademie věnuje i dalšímu vzdělávání zaměstnanců. Díky těmto aktivitám si firma vychovává vlastní odborníky, kteří ve společnosti ŠKODA AUTO nacházejí široké možnosti uplatnění a profesního rozvoje.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

RBP má nového ředitele pro zdravotnictví

Od 1. srpna 2022 se novým ředitelem pro zdravotnictví stal Ing. Pavel Rydrych, který před nástupem do zdravotní pojišťovny RBP pracoval od roku 2017 jako vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB