Škodovka ukázala elektrický městský crossover Epiq

Největší tuzemská automobilka, Škoda Auto, spadající do německého koncernu Volkswagen, odtajnila v pátek jméno svého elektrického městského crossoveru, a to společně s designovou studií nabízející první pohled na nový model.
Nový malý elektrický městský crossover Škoda Epiq bude vyráběn ve španělské Pamploně jakožto společný projekt vývoje a výroby značek Škoda, Cupra a Volkswagen. Foto: Škoda Auto

Cena vozu Škoda Epiq, jehož odhalení je naplánováno na rok 2025, se – jak automobilka sdělila redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) – bude pohybovat okolo 25 000 eur, tedy podle aktuálního kurzu zhruba 630 tisíc korun. Vůz nabídne maximální dojezd na jedno nabití přes 400 kilometrů.

Model s délkou 4,1 metru nabídne prostorný interiér pro pět osob a zavazadlový prostor o objemu až 490 litrů. Uvnitř i vně pak bude plně vycházet z nového výrazného, funkčního a autentického designového jazyka automobilky Modern Solid. Ten se propojí s novými technologiemi a pokročilými asistenčními systémy.

Pohled do interiéru vozu Škoda Epiq. Foto: Škoda Auto

„Škoda Epiq nabídne za velmi atraktivní cenu výjimečnou hodnotu a prostorný interiér v kompaktní karoserii. Nasloucháme našim zákazníkům, a proto rozšiřujeme portfolio čistě elektrických vozů do segmentu malých automobilů. Škoda Epiq přináší moderní design spojený s velkým dojezdem a uživatelsky přívětivými technologiemi,“ uvedl Klaus Zellmer, předseda představenstva automobilky.

Tento malý městský crossover bude vyráběn ve španělské Pamploně jakožto společný projekt vývoje a výroby značek Škoda, Cupra a Volkswagen, které tvoří skupinu objemových značek Core koncernu Volkswagen. Společnost Škoda Auto investuje do své transformace v oblasti elektromobility v nadcházejících letech 5,6 miliard eur.

PSALI JSME:
Nové modely škodovky se rodí z hlíny v utajované hale

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Šestnáctiletý Bartoš pojede závody formule E

Zeptejte se na sportovce kombinujícího více disciplín a Češi odpoví: Ester Ledecká! Ale fanouškům motosportu na mysli jistě vytane i šestnáctiletý talent Filip Bartoš. Navzdory svému mládí se pohybuje na závodech …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB