Skupina BASF hlásí solidní výkon za loňský rok

Díky solidnímu výkonu v závěru roku vykázala skupina BASF za celý rok 2020 obstojné výsledky. Skupina dosáhla tržeb ve výši 59,1 miliardy eur, česká BASF vykazuje meziroční nárůst tržeb o 10,6 procenta a obratu 623 miliony eur. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.
Díky solidnímu výkonu v závěru roku vykázala skupina BASF za celý rok 2020 obstojné výsledky. Ilustrační foto: BASF SE

Příjmy z provozu (EBIT) před započtením zvláštních položek dokonce předčily konsenzus analytiků i prognózu, kterou společnost zveřejnila v říjnu. V roce 2021 chce skupina BASF navýšit obrat na 61 až 64 miliard eur a EBIT před započtením zvláštních položek na 4,1 až 5 miliard eur.

V náročném loňském roce se celkově dařilo i české BASF. Společnost vykazuje meziroční nárůst tržeb o 10,6 % a dosáhla obratu 623 milionů eur. Tento dobrý výsledek je dán mj. širokým rozkročením aktivit BASF, jež v České republice pokrývají automobilový průmysl, ochranu plodin či osobní péči.

Část divizí napojených na automobilový průmysl, v němž spočívá těžiště podnikání české BASF, zaznamenala ztrátu korelující s propadem odvětví jako takového. Tento negativní efekt však více než dostatečně kompenzovaly zisky z katalyzátorů. Česká BASF dále rostla v oblasti péče o zdraví a výživy, kde se společnost věnuje mj. výrobě a prodeji vitaminů.

PSALI JSME:
BASF prožívá náročné časy. Koncern hlásí pokles příjmů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru