Skupina Generali je v nejlepší kondici v historii. Loni dosáhla rekordních výsledků

Pojišťovací skupina Generali, jejíž součástí je také tuzemská Generali Česká pojišťovna, v úterý představila hospodářské výsledky za rok 2023. Redakci portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) o tom informoval Honza Marek, tiskový mluvčí společnosti Generali Česká pojišťovna.
Podle generálního ředitele skupiny Generali Philippa Donneta je teď firma v nejlepší kondici za celou svou historii. Ilustrační foto: Giuliano Koren - Generali, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56450792

Hospodářské výsledky za loňský rok pro média komentoval přímo generální ředitel skupiny Generali Philippe Donnet. Výborné výsledky Generali za rok 2023, podpořené rekordním provozním a čistým ziskem s pozitivním příspěvkem všech segmentů, podle jeho názoru dokazují úspěšnou realizaci strategie „Lifetime Partner 24: Na cestě k růstu“.

„Díky naší silné finanční a kapitálové pozici jsme schopni akcelerovat růst dividend pro naše akcionáře. Skupina je nyní v nejlepší kondici v celé své historii jako ziskový a diverzifikovaný hráč v oblasti pojištění a správy aktiv. K budoucímu úspěchu Generali také přispějí akvizice společností Conning a Liberty Seguros,“ informoval Donnet.

Čistý zisk společnosti za rok 2023 se oproti čistému zisku za rok 2022 ve výši 2,235 miliardy eur zvýšil na 3,747 miliardy eur, přičemž profitoval také z kapitálového zisku ve výši 255 milionů eur z prodeje společnosti Generali Deutschland Pensionskasse. Navržená dividenda skupiny Generali na akcii ve výši 1,28 eur potvrzuje silné zaměření skupiny na odměňování akcionářů.

PSALI JSME:
Skupina Generali oznámila plán na odkup akcií v hodnotě 500 milionů eur

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Generali má celosvětově novou organizační strukturu

Správní rada společnosti Generali schválila tento týden na svém zasedání novou organizační strukturu, která odráží hlavní aktivity skupiny tak, jak je navrhl její generální ředitel Philippe Donnet. Od letošního …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB