Skupina Generali je v nejlepší kondici v historii. Loni dosáhla rekordních výsledků

Pojišťovací skupina Generali, jejíž součástí je také tuzemská Generali Česká pojišťovna, v úterý představila hospodářské výsledky za rok 2023. Redakci portálu Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) o tom informoval Honza Marek, tiskový mluvčí společnosti Generali Česká pojišťovna.
Podle generálního ředitele skupiny Generali Philippa Donneta je teď firma v nejlepší kondici za celou svou historii. Ilustrační foto: Giuliano Koren - Generali, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56450792

Hospodářské výsledky za loňský rok pro média komentoval přímo generální ředitel skupiny Generali Philippe Donnet. Výborné výsledky Generali za rok 2023, podpořené rekordním provozním a čistým ziskem s pozitivním příspěvkem všech segmentů, podle jeho názoru dokazují úspěšnou realizaci strategie „Lifetime Partner 24: Na cestě k růstu“.

„Díky naší silné finanční a kapitálové pozici jsme schopni akcelerovat růst dividend pro naše akcionáře. Skupina je nyní v nejlepší kondici v celé své historii jako ziskový a diverzifikovaný hráč v oblasti pojištění a správy aktiv. K budoucímu úspěchu Generali také přispějí akvizice společností Conning a Liberty Seguros,“ informoval Donnet.

Čistý zisk společnosti za rok 2023 se oproti čistému zisku za rok 2022 ve výši 2,235 miliardy eur zvýšil na 3,747 miliardy eur, přičemž profitoval také z kapitálového zisku ve výši 255 milionů eur z prodeje společnosti Generali Deutschland Pensionskasse. Navržená dividenda skupiny Generali na akcii ve výši 1,28 eur potvrzuje silné zaměření skupiny na odměňování akcionářů.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB