Skupina Generali oznámila plán na odkup akcií v hodnotě 500 milionů eur

Skupina Generali, která je předním evropským pojišťovatelem, poskytla finanční veřejnosti aktualizaci o pokroku ve strategickém plánu „Lifetime Partner 24: Driving Growth“ a potvrdila, že směřuje k naplnění všech klíčových finančních cílů. Redakci FAEI.cz o tom informoval tiskový mluvčí Generali Česká pojišťovna Honza Marek.
Skupina Generali oznámila plán na odkup akcií v hodnotě 500 milionů eur. Ilustrační foto: FAEI.cz

„V důsledku naší důvěry jak v dokončení našeho strategického plánu, tak i v pozici skupiny ohledně hotovosti a kapitálu, navrhneme na příští valné hromadě v dubnu odkup akcií v hodnotě 500 milionů eur, což potvrzuje naši orientaci na odměňování akcionářů,“ uvedl v prohlášení generální ředitel skupiny Generali Philippe Donnet.

Skupina Generali podle něj pokračuje v ziskovém růstu a vytváření hodnoty pro všechny zainteresované strany. „Nedávné akvizice dále posílily pozici Generali jako předního evropského pojišťovatele a rozšířily naše globální obchodování s aktivy,“ doplnil Donnet.

V červnu 2023 Generali oznámila akvizici společnosti Liberty Seguros. Tato transakce významně posílila tržní pozici skupiny ve Španělsku a Portugalsku a doplnila stávající iberské operace Generali v oblasti nabídky produktů a strategie distribuce. Akvizice také umožňuje Generali přítomnost na ziskovém trhu s majetkovým pojištěním v Irsku.

Očekává se, že po repatriaci nadměrného kapitálu přispěje Liberty Seguros do roku 2029 každoročně přes 250 miliony eur k zisku skupiny před zdaněním. Oblast životního a úrazového pojištění se stala významným přispěvatelem k ziskovosti skupiny, když v roce 2022 představovala 22 procent hrubých pojistných příjmů.

Převzetí amerického správce aktiv Conning, oznámené v červenci 2023, urychlí realizaci strategického plánu skupiny v oblasti správy aktiv a umožní její vstoupit na trh ve Spojených státech. Dlouhodobé partnerství s Cathay Life zajišťuje stabilitu spravovaných aktiv u Conning a nabízí příležitosti pro rozvoj obchodu v Asii.

Skupina Generali, které roste obchod s životním pojištěním, také získává výhody z přechodu na nové účetní standardy. Díky posílení sazeb a technickým opatřením provedeným v roce 2022 a 2023, která budou pokračovat rovněž v letošním roce, se očekává, že tzv. combinated ratio zůstane letos pod úrovní 96 procent.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Pe Petr

    Velmi drahá pojištovna.Odešel jsem od nich před 10 lety a platím polovic….

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB