Skupina Generali přispěje na pomoc lidem zasaženým zemětřesením v Turecku a Sýrii

Nejsilnější zemětřesení v Turecku od roku 1939 v kombinaci s aktuálně drsnými povětrnostními podmínkami na místě, jež doprovází i pokračující epidemie cholery, vážně ovlivňují životy miliónů lidí v zasažených oblastech. Ti jsou nyní závislí na humanitární pomoci z celého světa.
Skupina Generali přispěje na pomoc lidem zasaženým zemětřesením v Turecku a Sýrii. Ilustrační foto: FAEI.cz

V reakci na tuto katastrofu mimořádného rozsahu se skupina Generali rozhodla přispět darem ve výši 500 000 eur, a to fondu UNICEF. Ten v zasáhnutých oblastech přímo působí a pomáhá při záchranných pracích, zabezpečuje dodávky potravin, pitné vody, oblečení, zdravotnických a hygienických potřeb a také obstarává dočasné přístřeší pro rodiny s dětmi.

Finanční pomoc bude poskytnuta ve spolupráci s pojišťovnou Generali působící přímo v Turecku (Generali Sigorta) i vybraným lokálním iniciativám, které se zaměřují na pomoc komunitám zasáhnutým ničivím zemětřesením.

Skupina Generali rovněž spustila veřejnou globální finanční sbírku na pomoc lidem v postižených oblastech. Výslednou sumu následně zdvojnásobí a dorovná vlastními finančními prostředky.

Společná pomoc pojišťoven z Česka i Slovenska

Ke globální pomoci se přidávají vlastní iniciativou i Generali Česká pojišťovna a slovenská Generali. Na rychlou pomoc pro Turecko a Sýrii bylo vyčleněno 20 000 eur.

„Uplynulý týden ukázal, jak nevyzpytatelná je naše planeta a jak křehké jsou naše životy. V takto extrémně náročných momentech si vždy připomenu, co je posláním naší firmy – stát u lidí v těžkých životních situacích, podat jim pomocnou ruku a přispět alespoň částečně k překlenutí náročného období. I proto jsme se rozhodli také na lokální úrovni finančně podpořit humanitární organizace, které pomáhají přímo v zasažených oblastech,“ říká Roman Juráš, country manažer skupiny Generali pro Českou republiku a Slovensko a generální ředitel Generali České pojišťovny.

Částka 20 000 eur zamíří do postižené lokality přes organizace Člověk v tísni (CZ) a Člověk v ohrození (SK). Ty už na místě přírodní katastrofy operují a podílejí se výrazně na humanitární pomoci.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Na trh míří nová česká whisky Prádlo

Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a STOCK Plzeň – Božkov ji nově zařazuje vedle svých prémiových distribučních …

Hledání práce online: Tipy pro úspěch

Vítejte v digitálním věku, kde hledání práce online se stalo nejen běžnou praxí, ale i klíčem k úspěchu v kariéře. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy a triky, jak si zvýšit šance na úspěch při hledání práce …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ekonomové: Letos už reálná mzda v Česku začne opět narůstat

Analýza
Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni se v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně snížila o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta.